Alp: O hakemler bir müddet maç almayacak

Giriş Tarihi: 2.12.2014 16:24
Alp: O hakemler bir müddet maç almayacak

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, hakemlerin 11. hafta maçlarındaki değerlendirmesini yaptı.

Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen toplantıda haftanın en çok tartışılan pozisyonlarını değerlendiren Zekeriya Alp şunları söyledi:


"Fenerbahçe - Eskişehirspor maçında, kaleci Volkan'ın ceza çizgisi üzerinde müdahalesi var, bu tam çizgi üzerindedir ve hakemin kararı doğrudur. bu anlık ve süratli hareketlerde yardımcıların karar vermesi zor.


İlk devrede Emre'nin tabanla bileğe müdahalesi kesinlikle sarıdır. Zaten bu değerlendirmeyi hakem yapmıyorsa biz o arkadaşa ceza veriyoruz, görev vermiyoruz. Sonuç olarak hakemlerin gerekli kararları yerine getirmesi lazım. Emre'nin parmak hareketi sarı kartla cezalandırılmalıydı, hakemimiz bu anlamda karar vermiştir, Emre de arkasını dönerken söyledikleri ile ağzından çıkanlar nedeniyle oyun dışı kalmıştır.


"...BİR MÜDDET MAÇ ALMAYACAK"


"Fenerbahçe-Eskişehir maçında bir yardımcı ile bir çizgi hakemimiz 2 penaltı pozisyonunda maalesef yanlış kararlar verdiler. İlk devredeki pozisyon ise penaltıdır. Tolga Özkalfa'nın Fenerbahçe lehine uzatmalarda verdiği penaltı kararı ise yanlıştır. Fenerbahçe'ye verilen penaltıda hakemlerimiz algı eksikliğinden dolayı doğru karar verememişlerdir. Bu maçtaki hakemlere bir süre görev vermeyeceğiz. Orada Tolga Özkalfa bekliyor ve kulaklıkla mesajı alıyor, burada ilk hata o mesajı veren arkadaştadır. Yönetim tarzında sıkıntı yaşadığını düşünmüyoruz ama bir müddet maçlarda görev alamayacaktır".
ARKADAŞINA GÖNDER
Alp: O hakemler bir müddet maç almayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz