X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Galatasaray tarihinde bir ilk! Yönetim şokta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

tarihinde bir ilk! Yönetim şokta

  • Giriş Tarihi: 4.12.2014 16:35 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 16:46
Galatasaray tarihinde bir ilk! Yönetim şokta
Galatasaray tarihinde bir ilk! Yönetim şokta

, tarihi boyunca görülmemiş bir olağanüstü yetki kongresine gidiyor.

bu cumartesi günü 'da çok amaçlı toplantı merkezinde tarihinde görülmemiş bir olağanüstü yetki kongresine gidiyor.

8 aylığına göreve geldiğini seçimi kazanmadan deklere eden başkan ve ekibinin bu kongre çağrısı, futbol takımının son dönemde yaşadığı yoğunluk yüzünden pek fazla gündeme gelme şansı olmadı. Ancak kulüp tarihinde ilk kez bir yönetim kendisinden önceki yönetiminin fazla harcamalarını kapatmak için "Olağanüstü Çaba" sarfediyor.

Galatasaray haberleri için tıklayın

Duygun Yarsuvat kongrede yetki alamaz ise Ünal Aysal ve eski yöneticilerin yapılan fazla harcamayı kendi hesaplarından ödemeleri gerekecek. Ödemez iseler hapis yatmaları bile sözkonusu...

Ünal Aysal Yönetimi'nin yaptığı 2014 bütçesinde 9 aylık gelir bütçesi 105 milyon TL olarak öngörülmüştü. Ancak gerçekleşen gelir ise 85 milyon TL oldu. Böylece bütçenin gelir kaleminde 20 milyon TL açık oluştu. Yine aynı bütçe kitapçığında gider 137 milyon TL öngörülürken 170 milyon TL'yi aşmıştı. Böylece gelir ve gider kaleminde toplam 53 milyon TL açık oluştu.

DUYGUN YARSUVAT'TAN TALEP


Duygun Yarsuvat Yönetimi ise bu olağanüstü kongrede 5. maddede şu teklifi hazırladı. Gelir bütçesini 138 milyon TL'den 103 milyon TL'ye, gider bütçesini ise 137 milyon TL'den 170 milyon TL'ye yükseltiliyor. Böylece Duygun Yarsuvat Yönetimi 67 milyon TL ek borçlanma yetkisi talep etmiş oluyor.
Sarı kırmızılı camianın ileri gelenleri bu olağanüstü kongreye "Kumpas" ya da "Tezgah" değerlendirmeleri yaparken, bunu da şu görüşle açıklıyor. "Bu olağanüstü kongrede ek borçlanma yetkisi alınarak, 2015'te yapılacak Mali Kongre'de Ünal Aysal döneminin ibra edilmeme riskinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamış oluyor. Çünkü böylece Ünal Aysal döneminin 53 milyonu bulan savurgan harcamaları kulübün tüzüğüne ayarlanarak aklanmış oluyor."

Sarı kırmızılı camianın ileri gelenleri Duygun Yarsuvat Yönetimi'nin 6. maddede ise Mecidiyeköy'deki arazinin üstüne her türlü işlemi yapmak adına yetki istemesinin ise bir şaşırtmaca olduğunu öne sürüyor. Çünkü bu arazi için daha önceden Adnan Polat döneminde yönetimlere her türlü yetki verildiği, ancak Duygun Yarsuvat'ın 8 aylığına göreve gelmesine karşın, bu yetki verilmez ise istifa ederim diyerek dikkati 5. maddenin üzerinden çekmeyi hedeflediği ileri sürülüyor.

kalan karakter 1000

nahran yılmaz nahran yılmaz

hiç ama hiçkimse başkanlık için gelmiyor tek amaç küp doldurmak için klüp bşk basamak yapmak, GS Kulübünün borcu 100 milyon dolar olsa ne olur kimse başk olmasa TMSF işe elkoyup vatandaşa ödetir kimseyi kandırmasınlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2014 22:12
gs gs

demekki beraber calmislar yoksa bu aklama anlayin iste dosyayi kapatma hirsizligin örtulmesi ya defolun gidin gs in sizin gibi hirsuzlara ihtiyacumu var defolun yeter da

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2014 20:59
Murat Murat

Önce sihirbaz işadamı, şimdi de avukatı hep beraber, önce devleti söğüşledi, sonra spk sayesinde hisse sahiplerini,, son olarak da kılıfına uydurup ananeyi gelecek yönetimlere aktarıyorlar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2014 19:38
mehmet sarı mehmet sarı

Her yabancıyı kaliteli gördüler. kalitesiz futbolcu ve kalitesiz teknik adamla doldurdular. Sokağa saçılan paraların bu ülkenin parası olduğunu yöneticiler akıllarına getirmediler. Yaptırımı da olsun!
Sarı kart ve kırmızı kart görmek için gayret eden futbolcularında para cezası alması şart. Sarıya 20.000 dolar kırmızıya 100.000 dolar özellikle Melo gibilerine.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2014 17:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.