X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor

  • Giriş Tarihi: 16.9.2015 13:14
UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor
UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

Avrupa Ligi'nde grupların ilk haftasında, yarın 24 maç oynanacak. Fenerbahçe, Norveç temsilcisi Molde'yi Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde saat 20.00'de konuk ederken, Beşiktaş ise deplasmanda Arnavutluk takımı Skenderbeu ile TSİ 22.05'te karşılaşacak.

İlk haftanın maç programı ve saatleri şöyle:

- TSİ 20.00

Gebele (Azerbaycan)- PAOK (Yunanistan)

Fenerbahçe (Türkiye) - Molde (Norveç)

Napoli (İtalya) - Club Brugge (Belçika)

Ajax (Hollanda) - Celtic (İskoçya)

Rapid Wien (Avusturya) - Villarreal (İspanya)

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Braga (Portekiz)

Midtjylland (Danimarka) - Legia (Polonya)

Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti) - Dinamo Minsk (Belarus)

Groningen (Hollanda) - Olympique Marsilya (Fransa)

Bordeaux (Fransa) - Liverpool (İngiltere)

Sion (İsviçre) - Rubin Kazan (Rusya)

Borussia Dortmund (Almanya) - Krasnodar (Rusya)

- TSİ 22.05

Dnipro (Ukrayna) - Lazio (İtalya)

Saint-Etienne (Fransa) - Rosenborg (Norveç)

Sporting Lizbon (Portekiz) - Lokomotiv Moskova (Rusya)

Asteras (Yunanistan) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

Partizan (Sırbistan) - AZ Alkmaar (Hollanda)

Fiorentina (İtalya) - Basel (İsviçre)

Athletic Bilbao (İspanya) - Augsburg (Almanya)

Skenderbeu (Arnavutluk) - Beşiktaş (Türkiye)

Lech (Polonya) - Belenenses (Portekiz)

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Schalke 04 (Almanya)

Tottenham Hotspur (İngiltere) - Karabağ (Azerbaycan)

Anderlecht (Belçika) - Monaco (Fransa)

- Grupta ilk iki sıra tur atlayacak

UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak 24 takım, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Gruplardan çıkan takımlara, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 kulüp eklenecek.

Üst turda iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkan takımlar, finale çıkma mücadelesi verecek.

Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs 2016'da İsviçre'nın Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.

- Gruplar

Türkiye'yi temsil eden Fenerbahçe'nin, A Grubu'nda Hollanda'nın Ajax, İskoçya'nın Celtic ve Norveç'ın Molde, Beşiktaş'ın ise H Grubu'nda Portekiz'in Sporting Lizbon, Rusya'nın Lokomotiv Moskova ve Arnavutluk'un Skenderbeu takımlarıyla mücadele edeceği Avrupa Ligi'nde gruplar şöyle:

A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)

B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeau x (Fransa), Sion (İsviçre)

C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)

D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)

E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)

F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)

G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)

H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)

I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)

J Grubu: Tottenham Hotspur (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)

L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)

- Maç takvimi

UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu maç takvimi ise şu şekilde:

Grup 1. maçları: Yarın

Grup 2. maçları: 1 Ekim

Grup 3. maçları: 22 Ekim

Grup 4. maçları: 5 Kasım

Grup 5. maçları: 26 Kasım

Grup 6. maçları: 10 Aralık

Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016

Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016

Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016

Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016

Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016

Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016

Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016

Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016

Final maçı: 18 Mayıs 2016

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.