X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Musa Bility'den CAS'a itiraz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Musa Bility'den CAS'a itiraz

  • Giriş Tarihi: 2.12.2015 13:50
Musa Bility'den CAS'a itiraz
Musa Bility'den CAS'a itiraz

Liberya Futbol Federasyonu Başkanı Musa Bility, FIFA başkanlığına adaylığının kabul edilmemesine itirazda bulunmak amacıyla Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu.

Yazılı açıklamada bulunan Bility, FIFA Seçim Kurulu tarafından başkanlığa adaylığının kabul edilmemesini yanlış bulduğunu belirterek, "FIFA'nın kararı haksız, sorunlu ve moral bozucu. Bu durumun acilen düzeltilmesi amacıyla CAS'a başvurdum" ifadelerini kullandı.

Adaylık başvurusundaki prosedürlerin tekrar incelenmesine hazır olduğunu vurgulayan Bility, "Beklentim, her şeyin doğru bir şekilde yapılması ve alınan kararların objektif, adaletli ve şeffaf olmasıdır. FIFA, bulvar gazetelerindekilere benzeyen bilgileri esas alarak adaylığımı reddetmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

FIFA Seçim Kurulu, geçen ay yaptığı açıklamada, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, eski FIFA Genel Sekreter Yardımcısı Jerome Champagne, Güney Afrikalı ünlü iş adamı Tokyo Sexwale ve Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) Başkanı Şeyh Salman bin İbrahim el-Halife'nin başkan adaylıklarını onarken, yapılan incelemeler sonrasında Musa Bility'nin adaylığının kabul edilmediği belirtilmişti. UEFA Başkanı Michel Platini'ye ise adaylık listesinde yer verilmemişti.