2016'da için saygı duruşu

Giriş Tarihi: 30.6.2016 18:00 Güncelleme Tarihi: 30.6.2016 18:16
EURO 2016'da İstanbul için saygı duruşu

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in girişimleri sonucu UEFA, bu akşam oynanacak Polonya-Portekiz maçından önce saygı duruşunun yapılacağını duyurdu.

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle 2016'da saygı duruşu yapılamayacağını açıklayan UEFA, bu kararından vazgeçti.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in girişimlerinin ardından UEFA bugün oynanacak olan Polonya - Portekiz maçında saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi.

Atatürk Havalimanı'nda önceki gerçekleşen terörist saldırının ardından Türkiye'de bir gün yas ilan edilirken, Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da bir dakikalık saygı duruşu yapılıp yapılmayacağına dair tartışmalar yaşanmıştı. UEFA'nın saygı duruşu yapılmayacağı yönündeki kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demiören'in girişimde bulundu ve UEFA kararından vazgeçti. Böylece bu akşam oynanacak olan Polonya - Portekiz maçında Türkiye için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Öte yandan geçen yıl Fransa'da yapılan saldırının ardından UEFA, bünyesindeki tüm organizasyonlarda maç öncesinde bir dakikalık saygı duruşu yapılmasını ve siyah bant takılmasını onaylamıştı.
ARKADAŞINA GÖNDER
EURO 2016'da İstanbul için saygı duruşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz