Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi, İsveç temsilcisi Östersunds oldu.
İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan kura çekimi sonucu Galatasaray, İsveç ekibi Östersunds ile eşleşti.
Sarı-kırmızılılar, ilk maçını 13 Temmuz'da deplasmanda, rövanş karşılaşmasını ise 20 Temmuz'da sahasında oynayacak.
Kura çekimi sonunda eşleşmeler şöyle oluştu:
Partizani (Arnavutluk)/Botev (Bulgaristan) - Beitar (İsrail)/Vasas (Macaristan)
Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Zeta (Karadağ) - AIK (İsveç)/Klaksvik (Faroe Adaları)
Haugesund (Norveç)/Coleraine (Kuzey İrlanda) - Lech Poznan (Polonya)/Pelister (Makedonya)
Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Zaria Balti (Moldova)/Saraybosna (Bosna Hersek)
AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi)/Lincoln (Cebelitarık) - Levadia Tallinn (Estonya)/Cork City (İrlanda)
Brondby (Danimarka) - Vaasa (Finlandiya)/Olimpija (Slovenya)
Rabotnicki (Makedonya)/Tre Penne (San Marino) - Dinamo Minsk (Belarus)/Runavik (Faroe Adaları)
Kairat (Kazakistan)/Atlantas (Litvanya) - Skenderbeu (Arnavutluk)/Sant Julia (Andorra)
Norrköping (İsveç)/Priştine (Kosova) - Saint Johnstone (İskoçya)/Trakai (Litvanya)
Slovan Bratislava (Slovakya)/Pyunik (Ermenistan) - Lyngby (Danimarka)/Bangor City (Galler)
Panionios (Yunanistan) - Shirak (Ermenistan)/Gorica (Slovenya)
Hajduk Split (Hırvatistan) - Levski Sofya (Bulgaristan)/ Sutjeska (Karadağ)
Stjarnan (İzlanda)/Shamrock Rovers (İrlanda) - Mlada Boleslav (Çekya)
Zira (Azerbaycan)/Differdange (Lüksemburg) - Astra (Romanya)
Nomme Kalju (Estonya)/B36 Torshavn (Faroe Adaları) - Videoton (Macaristan)/Balzan (Malta)
Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Tiran (Arnavutluk) - Seinajoki (Finlandiya)/Reykjavik (İzlanda)
Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Altach (Avusturya) - Dinamo Brest (Belarus)
Aberdeen (İskoçya) - Ordabasy (Kazakistan)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek)
Valletta (Malta)/Folgore (San Marino) - Utrecht (Hollanda)
Östersunds (İsveç) - Galatasaray (Türkiye)
Ferencvaros (Macaristan)/Jelgava (Letonya) - Midtjylland (Danimarka)/Derry City (İrlanda)
Vojvodina (Sırbistan)/Ruzomberok (Slovakya) - Brann (Norveç)
Mladost Lucani (Sırbistan)/İnter Bakü (Azerbaycan) - Fola (Lüksemburg)/Milsami (Moldova)
Sturm Graz (Avusturya) - Mladost Podgorica (Karadağ)/Gandzasar-Kapan (Ermenistan)
Crusaders (Kuzey İrlanda)/Liepaja (Letonya) - Shakhtyor (Belarus)/Suduva (Litvanya)
Bala Town (Galler)/Vaduz (Liechtenstein) - Odd (Norveç)/Ballymena United (Kuzey İrlanda)
Dacia (Moldova)/Shkendija (Makedonya) - Connah's Quay Nomads (Galler)/Helsinki (Finlandiya)
Gebele (Azerbaycan) - Jagiellonia (Polonya)/Dinamo Batum (Gürcistan)
Ventspils (Letonya)/Valur (İzlanda) - Domzale (Slovenya)/Flora Tallinn (Estonya)
Trencin (Slovakya)/Torpedo (Gürcistan) - Bnei Yehuda (İsrail)
Glasgow Rangers (İskoçya)/Progres (Lüksemburg) - AEL Limassol (Kıbrıs Rum Kesimi)/Saint Joseph's (Cebelitarık)
Irtysh (Kazakistan)/Dunav (Bulgaristan) - Kızılyıldız (Sırbistan)/Floriana (Malta)
Santa Coloma (Andorra)/Osijek (Hırvatistan) - Luzern (İsviçre)
ÖSTERSUND'U TANIYALIM
1996 yılında kurulan ve teknik direktörlüğünü Graham Potter'ın yaptığı Östersunds, İsveç Ligi'nde 21 puanla 3. sırada yer alıyor.
Takımın en golcü isimleri: Jamie Hopcutt (5), Saman Ghoddos (3), Curtis Edwards (3) ve Brwa Nouri (3)
Östersunds maçlarını 5 bin kişilik Jamtkraft Arena'da oynuyor. Kadrosunda, İsveç, Norveç, Yunanistan, Uganda, Gana, Irak, Komorlar, Hırvatistan, İngiltere, Kongo, İran ve Nijerya vatandaşı oyuncular var.