X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beşiktaş'ta Sabancı sürprizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beşiktaş'ta Sabancı sürprizi!

  • Giriş Tarihi: 22.2.2012 10:39 Güncelleme Tarihi: 22.2.2012 11:48

Beşiktaş'ta Başkan Yıldırım Demirören'in Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıklamasının ardından olağanüstü seçim sürecine girilirken, başkanlık için gündeme gelen son isim Sabancı Holding yönetim kurulu üyesi Ömer Sabancı oldu.

ARTIK TAZE BİR KAN GEREKLİ!
Olağanüstü kongrede tek ve güçlü bir aday etrafında birleşilmesinden yana olan camianın, Ömer Sabancı ismi üzerinde yoğunlaşmasının nedeninin, kulübe taze bir kan gerekliliği olduğu öğrenildi. Sabancı'nın yıpranmamış ve dinamik bir isim olduğu görüşünde birleşen Siyah-Beyazlı camianın ileri gelenlerinin, "Sayın Sabancı, kimsenin asla karşı çıkamayacağı ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış bir isim. Futbol dünyasında daha önce yer almayıp yıpranmış olmaması da önemli bir avantajı olacaktır" görüşünde birleştiği kaydedildi.

ÖMER SABANCI SÜRE İSTEDİ
Beşiktaş camiasının önde gelenlerinin Ömer Sabancı'ya aday olması yönünde büyük bir baskı kurdukları öğrenildi... . Kongre öncesi, adaylık için adı anılan Nevzat Demir, Hasan Arat, Murat Aksu, Serdal Adalı, Fikret Orman, Mehmet Kazancı, Mesut Urgancılar gibi isimlerin ise 27 Şubat'ı beklemeye geçtikleri öğrenildi. Yıldırım Demirören'in Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilmesini bekleyen bu isimlerin 27 Şubat'tan sonra kongre çalışmalarına başlayacakları ifade edildi... Adı adaylık için anılan Ömer Sabancı'nın vereceği karar da diğer adayların çizecekleri yolu belirleyecek. Sabancı, "Evet" derse tek aday olarak seçime girmesi girebilir. Son kongrede Yıldırım Demirören'e karşı aday olan Murat Aksu güçlü bir yönetim kurulu oluşturup yeniden seçime girmek için sesiz sedasız çalışmalarını sürdürüyor... Şike davasında yargılanan Serdal Adalı'nın da aday olup olmama konusunda kararsız olduğu ailesinin Adalı'ya "Çok yıprandın. Biraz daha dinlen. İleride yine başkanlığa soyunursun" dediği belirlendi...

Beşiktaş'ta camianın öne çıkardığı başkan adayı Ömer Sabancı, ileri gelenlerle yaptığı toplantıda son kararını vermek için süre istedi. Sabancı, 'Evet' derse tek aday olacak...

ÖMER SABANCI KiMDiR!
1959 doğumlu olan Ömer Sabancı 2004-2007 yılları arasında 3 sene boyunca TÜSİAD Başkanlığı yaptı. Sabancı, Avrupa'daki CIRFS'un başkanlığını da yürütmekte.

* * *
CAMiA TEK ADAY iSTiYOR
Olağanüstü seçim sürecine giren Siyah-Beyazlılar'da camia, tek adayda birleşilip güçlü bir yönetim kurulmasını istiyor...

Beşiktaş'ta başkan Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'na aday olmasının ardından olağünüstü seçim sürecine girilirken camia, tek adayda birleşip güçlü yönetim kurulmasından yana.

ÇOK ADAY CAMİAYI BÖLER!
Beşiktaş'ın yıllardır kendi içinde bölünmüşlükten çektiğini vurgulayan camianın önde gelenleri, "Artık, birlik olma vakti gelmiştir. Kongrede de herkesin destek vereceği tek bir aday etrafında bütünleşilmeli ve ona sonuna kadar sahip çıkılmalı" görüşünü benimsedi.

* * *
İBRADA POLEMİK
Beşiktaş'ta 26 Şubat'ta yapılacak mali kongre öncesi Basın Sözcüsü Mete Düren'in, "İbra birilerinin oyuncağı oldu. İbra etmeyip mahkemeye verenleri biz de mahkemeye vereceğiz" açıklaması tepki topladı. Siyah-Beyazlı yönetim, ibra olmama restiyle karşı karşıya kalmış durumda.

TOPLANTILAR SIKLAŞTI
Yönetimi ibra etmemeyi düşünen isimlerin toplantıları sıklaştırdığı öğrenildi.

* * *
YENİ BAŞKAN 25 MART'TA BELLİ OLACAK
Olağanüstü seçim sürecine giren Beşiktaş'ta yönetim kurulunun 24 Şubat Cuma günü biraraya gelerek 1 ay sonrası için seçime gidilmesi yönünde karar alacağı öğrenildi. Kongre tarihi 18 Mart Pazar olacak. Yeterli katılım olmazsa yeni başkan 25 Mart'ta belli olacak.

1 YIL 9 AY İÇİN!
2013 Ocak'taki seçime 1 yıldan az kaldığı için olağan kongre 1 yıl ertelenecek ve yeni başkan 1 yıl 9 ay görev yapacak.

kalan karakter 1000

cabo cabo

sabancı boş yere günahını vermez.o kişide futbol suratı yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.02.2012 07:39
turmania turmania

Ibra etmeyenleri mahkemeye vermekmi? dalgami geciyor bu sahis? sen kimsin, 500 milyon dolar borc takan yonetimde olupda bunu soyleme hakki goruyorsun?

Ibra edilme ve edilmeme oylamasi varsa, kurallar ve tuzukde varsa, sus, sen kimsinde tehdit etme hakkini kendinde goruyorsun?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.02.2012 01:17
orhan orhan

beşiktaşı mali krızden çıkaracak tek adam ,parayı nasıl yönetecegini bilen kişi

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.02.2012 16:16
Nejat Kolukısa Nejat Kolukısa

Her kongrede illa Sabancı adı ortaya atılır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.02.2012 16:01
bjk42 bjk42

bence ya adalı ya aksu gelmeli aksu başkan olsa bile tranfasfer komitesi başkanı adalı olmalı ki tabatalara 20 trilyona yakın paralar vermeyelim

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.02.2012 15:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.