X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Altın uçuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

uçuş

  • Giriş Tarihi: 17.8.2016
Altın uçuş
Altın uçuş

Rio Olimpiyatları’nın en ilginç şampiyonluğuna Shaunae Miller imza attı. 400 metre kadınlar finalinde bitiş çizgisine yaklaştığı anda yere kapaklanan Bahamalı atlet, adeta öne doğru uçarak tarihi bir başarı elde etti

Rio 2016'daki 400 metre kadınlar finali, olimpiyat tarihine geçecek ilginçlikte bir finale sahne oldu. Son 50 metreye lider girmesine karşın ABD'li dünya şampiyonu Allyson Felix'in baskısı nedeniyle zor anlar geçiren Shaunae Miller, son çizgiye yaklaştığı anda yere kapaklandı. Felix'in yarışı kazandığı düşünülürken, Miller'ın yere kapaklanması işine yaradı. Yalnızca saniyenin yüzde 7'si farkla Felix'i 49.44'lük dereceyle geçmeyi başaran Bahamalı sporcu, tarihi bir zafer elde etti. felix 49.51 ile gümüş aldı Dört olimpiyat ı bulunan Felix, 49.51'lik dereciyle ikinci sırada yer alırken, sonucu foto finiş kamerası belirledi. 'dan Shericka Jackson da bronz madalyanın sahibi oldu.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Yarışı kazanma şekli sosyal medyada büyük yankı bulan Shaunae Miller, yaşadığı talihsizliği büyük bir şansa dönüştürmüş oldu. Bazı yorumlarda sporcunun altını kazanmak için bilerek kendini yere attığı iddia edildi. Yarış sonrası gözyaşlarını tutamayan Bahamalı atlet, altına ulaştığı için çok mutlu olduğunu söyledi.