Geleneksel sporlar ’da yaşayacak

Giriş Tarihi: 25.8.2016
Geleneksel sporlar İstanbul’da yaşayacak

Etnospor Kültür Festivali ile geleneksel sporları halkla buluşturacaklarını söyleyen Bilal Erdoğan, “1000 yıldır bu topraklardayız ama değerlerimizden uzaklaştırıldık” dedi

'da yarın başlayacak Etnospor Kültür Festivali'nin basın toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan'ın katılımıyla Küçükçekmece Bezirganbahçe'de yapıldı. Açılışı yapan Erdoğan, "Geleneksel sporların halkla buluşması için yola çıktık. Son 150 yılda maalesef birçok değerimizden uzaklaştırıldık. Sadece sanatta değil her alanda Türkiye'nin geleceğinin, bu değerleri tekrar kazanarak kurulacağını düşündük. Bu topraklarda 1000 yıllık geçmişimiz, gelenek ve göreneklerimiz var. Ancak maalesef bize başka değerler dayatıldı. Ama 15 Temmuz'da kendi değerlerimizle geleceğimizi inşa edeceğimiz özgüvene sahip olduğumuzu gördük" diye konuştu.

BU DEĞERLERİ ATAMAYIZ
Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Vatandaşlarımızı geleneksel ama unutulmaya yüz tutmuş spor dalları ile ilk kez buluşturacağı için bu organizasyonun önemi çok büyüktür. Geleceğe doğru atılacak başarılı ve önemli adımların ilki bu organizasyon olacaktır. Bu organizasyonun içerisinde yer alacak geleneksel spor dallarımız kendilerini gösterme imkanı bulacaktır. Geleneksel spor dallarımız bizim kenara atacağımız şeyler değil; yaşatmamız gereken değerlerimizdir. Bu spor dallarının hayat bulması, dünya arenasına çıkması için ciddi anlamda çalışma yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

FESTİVALE 472 SPORCU KATILACAK
Festival 850 bin metrekarelik bir alanda organize edilecek. Festivalde 110 at, 185 atlı akrobat ve 472 sporcu yer alacak.

OGÜN ŞAHİNOĞLU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleneksel sporlar İstanbul’da yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz