X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tekirdağ’da Kasaplar Denetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Kasaplar Denetlendi

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
TEKİRDAĞ (İHA) - TEKİRDAĞ MERKEZ İLÇE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, SÜLEYMANPAŞA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI GIDA MÜHENDİSLERİ İLE BİRLİKTE ET VE ET ÜRÜNLERİ SATIŞ YERLERİNE DENETİM YAPTI.
Tekirdağ’da Kasaplar Denetlendi

merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Süleymanpaşa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleri ile birlikte et ve et ürünleri satış yerlerine denetim yaptı.
Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlıklı şartlarda üretilmiş hijyenik gıdalar tüketmeleri amacıyla çeşitli gıda kollarında denetimlerine devam eden Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 30 et ve et ürünü satış yerini denetlerken ruhsatı bulunmayan 3 iş yerine yasal işlem yaptı.
Süleymanpaşa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri de gerçekleştirilen genel denetimde hijyen koşullarını denetlerken eksikleri olan işletmecilere uyarılarda bulundu. 13 Şubat 2015 tarihinde yürürlüğe giren ‘Et ve et ürünleri tebliği’ hakkında kasaplara bilgilendirme de yapan ekipler tebliğ gereğince açık şekilde hiçbir et ürününün satılamayacağının altını çizdi. Soğuk hava depolarının da detaylı olarak incelendiği denetimler sonunda Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada denetimlerin devam edeceği bildirildi.