X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 21 Yıldır Böbrek Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

21 Yıldır Böbrek Bekliyor

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:25
21 YILDIR BÖBREK BEKLEYEN VE TÜRK BÖBREK VAKFI TEKİRDAĞ ŞUBESİNDE DİYALİZ CİHAZINA BAĞLI TEDAVİ GÖREN NURİYE SUNA, YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR.
21 Yıldır Böbrek Bekliyor

21 yıldır böbrek bekleyen ve Türk Böbrek Vakfı Şubesinde diyaliz cihazına bağlı tedavi gören Nuriye Suna, yaşam mücadelesi veriyor.
Türk Böbrek Vakfı Tekirdağ Şubesindeki hastalardan Nuriye Suna, 21 yıldır diyaliz cihazına bağlı olarak hayata tutunmaya çalışıyor. 1994 yılından itibaren diyaliz cihazına bağlı yaşayan Suna’nın tek isteği diğer insanlar gibi yaşamını devam ettirmek. Türk Böbrek Vakfı Tekirdağ Şubesinin ilk böbrek hastası olan Nuriye Suna, yardım eli bekliyor.
Nuriye Suna’nın Doktoru Nime Özçakı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Nuriye hanım 1997 yılında bizim diyalize aldığımız ilk hastamız. O zamandan beri tedavi altında. Tedavisi gayet olumlu bir şekilde devam ediyor. Kan değerleri her ay yaptığımız gibi kontrol altında. Güzel bir şekilde yaşantısını devam ettiriyor. Şu an için herhangi bir şikayeti yok" dedi.
Böbrek hastası Nuriye Suna ise tek isteğinin normal insanlar gibi yaşamak olduğunu ifade ederek, "Diyalize 1994 Eylül’de başladım. 2 buçuk sene İstanbul’da kaldım. Ardından beni oradan aldılar Tekirdağ’a getirdiler. Sağlık durumum şu an iyi. Kendimi iyi hissediyorum. Doktorlar aynı şekilde geliyorlar bakıyorlar ilaçlarımızı veriyorlar. Burada bize çok iyi bakıyorlar. Yer olarak düşünürsek çok memnunum. Hiçbir ücret vermeden tedavimizi burada devam ettiriyoruz" diye konuştu.