X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çerkezköy’de Kapalı Otoparkta Aylık Park Ücreti 120 TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çerkezköy’de Kapalı Otoparkta Aylık Park Ücreti 120 TL

  • Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
ÇERKEZKÖY KAPALI OTOPARK
Çerkezköy’de Kapalı Otoparkta Aylık Park Ücreti 120 TL

Büyükşehir Belediyesi Tek-Park Çerkezköy Sorumlusu Cihat Pektaş, Çerkezköy’de ücretli otopark uygulamasında ilk abonman uygulamasının 1 Temmuz’dan itibaren yer altı otoparkında başladığını ve aylık abonman ücretinin de 120 TL olduğunu söyledi.
Abonman uygulamasının ilk olarak 1 Temmuz itibariyle Atatürk ve Öztrak Caddeleri arasında kalan yer altı otoparkında başlatıldığını dile getiren Pektaş, "Tek-Park’ın Çerkezköy’de ücretli otopark uygulamasını yürürlüğe koyduktan bu yana birçok iş yeri sahibi ve uygulama üzerinde evi olan vatandaşlar kendilerine abonman ücreti konusunda bir şeylerin yapılmasını belirttiler. Abonman uygulaması ilk olarak 1 Temmuz itibariyle Atatürk ve Öztrak Caddeleri arasında kalan yer altı otoparkında başlatıldı. Aylık araç başı abonman ücreti 120 lira olarak belirlendi" dedi.
Otopark ücreti uygulamasının yapıldığı caddelerde evleri bulunan vatandaşlar ise ücretli otopark uygulamasına tepki gösterdi. Vatandaşlar, "Evimizin önüne aracımızı park edemeyecek miyiz? Evimizin önüne park ettiğimiz için bile ücret ödüyoruz. Böyle saçma bir uygulama olabilir mi? Yetkililer, ücretli park yerlerinin bulunduğu bölgede oturan vatandaşlardan ücret alınmaması için çalışma yapmalı" ifadelerini kaydetti.