X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çorlu Devlet Hastanesi’nden Anlamlı Proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çorlu Devlet Hastanesi’nden Anlamlı Proje

  • Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
TEKİRDAĞ ÇORLU DEVLET HASTANESİ KORİDORLARINA YERLEŞTİRİLEN AKVARYUMLAR İLE HASTA YAKINLARI STRES ATIYOR.
Çorlu Devlet Hastanesi’nden Anlamlı Proje

Çorlu Devlet Hastanesi yönetimi, hastalara ve hasta yakınlarına psikolojik destek olması amacı ile hastane koridorlarına akvaryum yerleştirdi.
Tekirdağ’a bağlı Çorlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinin bulunduğu bölümün farklı noktalarına yerleştirilen akvaryumlar hasta yakınları tarafından ilgi görüyor. Hasta yakınları, stresli bekleyişlerinde akvaryumdaki balıkları izleyerek moral bulmaya çalışıyor. Hasta yakınları, hastane ortamının stresinin akvaryumlar sayesinde azaldığını söyledi.
Çorlu Devlet Hastanesi Bilgi İşlem Sorumlusu Uğur Şimşekkaya, akvaryumların tamamen hasta yakınları düşünülerek koridorlara yerleştirildiğini belirterek, "Hasta yakınları içerideki hastalarını beklerken onlar için stresli bir bekleyiş oluyor. Hasta yakınlarına psikolojik destek olması ve biraz da olsun o bekleyişin verdiği stresi azaltmak için böyle bir proje yapmayı düşündük. Hastaların ve hasta yakınlarının biraz da olsa hasta ve hastane stresinden kurtulması için akvaryumları yoğun bakım ünitesi bölümüne yerleştirdik" dedi.