X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 12 ülkeden Türkiye’ye siber saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

12 ülkeden Türkiye’ye

  • Giriş Tarihi: 14.5.2015 20:28 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 21:10
12 ülkeden Türkiye’ye siber saldırı
12 ülkeden Türkiye’ye siber saldırı

Türkiye'de devlet kurumlarına tahsis edilen 'gov' uzantılı internet siteleri ve e-mail hesaplarına, 12 farklı ülkeden saldırı başladı.

Devlet kurumlarının kullandığı ve yalnızca kamu hizmetine tabi olan kuruluşlara tahsis edilen '.gov' uzantılı internet siteleri ve e-postalara karşı, 12 ülkeden eş zamanlı olarak başlatıldı.

3 gündür süren saldırıların ardından durma noktasına gelen sistemler nedeniyle, birçok e-posta spam olarak algılanmaya başladı.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI


Türkiye'ye gerçekleştirilen siber saldırıların tamamının Güney Kore üzerinden gerçekleştiği iddia edildi ancak uzmanlar bunun sadece IP adresinin kamufle edilmesi nedeniyle böyle göründüğünü vurguladı.

Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan 12 farklı ülkeden geldiği anlaşılan siber saldırılar nedeniyle güvenlik tedbirleri artırıldı.

BUGÜN TEKRAR BAŞLADI

Ayrıca, 3 gündür aralıksız süren saldırıların dün akşam saatlerinde kesildiği ancak bugün tekrar başladığı bildirildi. Saldırılar sonucunca '.gov' uzantılı e-posta adreslerinden atılan postaların alıcılarının gereksiz klasör olarak ifade edilen 'spam' klasöründe biriktiği ifade edildi.

kalan karakter 1000

aliyilmaz aliyilmaz

bu ülkenin derdi başka ülkelere benzemez türkün türkten başka dostu yoktur.üzerinde yaşadıgımız cografya iklimi ile verileri ile dünyaya açılımı yakınlı uzaklıgı ile insanların iştahını kabartıyor.Misalmi istiyorsunuz siyonist emperyalist israilil yanıp tutuşur nesi varsa harcar bu ülkeyi eline geçirmek için
Allahın takdiri odur ki bu yaşadımız cografyaya müslüman türk milletini yerleştirmiştir.Onun yaptıgı betonu sökecek henüz bşir biklim adamının erişemedigi gerçeklerdir.henüz türkiyeye işleyecek silahı bulamadılar bulsalar tatbikte gecikmezlerdi.ingiliz soysuzuda aynı davayı güder çanakkalede dersini aldıgı için c esaret edemez.basit bir yunan dahi boşlugumuzu kollar rusyanın amacı sıcak denizlere inmektir ermeninin amacı dogu ve güneydogu anadoludur.işte pekakanın adresşi hep onun ugruna çarpışır kürdü maşa olarak kullanırlar.
aliyilmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.07.2015 15:12
aliyilmaz aliyilmaz

şurası bir gerçek ki her başarının sırrı egitimdir.Bu gün öylesine aileler vardırki vatan için millet için canını malını esirgemez vatana vakfeder.bu tür degerli insanlarmızın yetiştirmiş oldugu insanlarda egitim verildiginde canını verir bildiklerini vermez.Bir de öyle zekalı insanlarımız varki bilgi çagında yapamayacagı ve çözemeceyi konu problem yoktur.Egitimle ugraşanlar bu çocukları bilirler onların görevi bu çocukları istenişlen yeresevke bilgi vermektir üzerine düşülürse yapılmayacak şey yoktur.kolay gelsin
aliyilmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.07.2015 15:02
Resul Resul

derhal süper zekali ve bilgisayardan cook cook iyi anlayan saglam dinini seven vatansever millet sever bayrak sever gencler mitte yetistirilmeli böylesi saldirilara aninda cevap verilmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 15.05.2015 02:06
Dogrucu Dogrucu

Kimsenin iş gücü yok durdurulamayan yükselen değer Türkiye ile uğraşıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır3
cevapla 15.05.2015 00:16
Turgut Turgut

Kesin Fattonun emri ile yapilmis bir saldiridir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 14.05.2015 22:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.