X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Google için olay suçlama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Google için olay suçlama!

  • Giriş Tarihi: 6.7.2015 19:29
Google için olay suçlama!
Google için olay suçlama!

Julian Assange, Google'ın göründüğü gibi olmadığını, bilgi akışını kontrol eden derin bir siyasi operasyon olduğunu duyurdu.

The Conversation'a konuşan Julian Assange, Google'ın şirket değilmiş gibi davranmaya çalıştığını ve günlük hayatın her alanına sızdığını belirtti. Şirketin büyüme arzusunun doyurulamaz olduğunu belirten Assange, Google'ın Android aracılığıyla telefonlarda da hakimiyet sağladığını belirtti.

Google'ın buluş yapan bir şirket olmadığını, başka şirketleri yutarak onların buluşlarını değerlendirdiğini belirten Assange, şirketin 8 insansız hava aracı şirketini satın aldığını ve bu alandaki başka şirketleri de satın almakta olmasını buna örnek gösterdi.

Her gün milyarlarca insanın sürekli olarak Google logosunu gördüğünü ve koşullandırıldığını söyleyen Assange, Google'ın göründüğü gibi olmadığını, derin bir siyasi operasyon olduğunu söyledi. Assange, şirketin bilgi akışını tekeline almaya başladığına işaret etti.

Şirketin arama sonuçlarını belirleyen algoritmalarının da tarafsız olmadığını iddia eden Assange'a göre, karmaşık yapılı şirket, ABD'de de büyük bir lobi oluşturmuş durumda.

Assange, şirketin büyüdükçe yaptığı yasadışı işleri yasallaştırmaya başladığını da öne sürüyor.

kalan karakter 1000

Okur Yazar Okur Yazar

ben bilmem..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.07.2015 02:17
daha daha

daha yeni mi farkına varıyorsunuz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2015 23:21
abdullah akpinar abdullah akpinar

bu adam baymaya basladi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2015 22:04
Adem BABA Adem BABA

ülke,kurum ve kişiler baz alınarak bilgi kirliliği,manipülasyonu,sansasyonu vs vs ))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2015 21:49
Ahmet Ahmet

Evet doğru. Internete her bağlandığımda google'ın ya cookiesi yada bağlantısı bulunuyor. Adı google değil ama IP'si heryerde. Açın terminali netstat yazın kabak gibi görürsünüz zaten. Her davranışımızı kontrol ediyor her girdiğimiz sayfanın raporunu tutuyor. Bize reklam, sosyal kontrol veya başka zararlı şey olarak da geri dönüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2015 20:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.