Türkiye'nin en iyi haber sitesi

frekans ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A otomatik arama frekansı nedir?

Giriş Tarihi: 29.9.2015 16:57 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 17:11
Türksat 4A frekans ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A otomatik arama frekansı nedir?

Türksat 2A uydusu kullanım ömrünü doldurmasının ardından televizyon kanallarının yayınları uydusu üzerinden yapılmaya başlandı. Bir çok kişi kanal ayarlarıyla ilgili sorun yaşamaya başladı. Peki Türksat 4A otomatik arama frekansı nedir? Detayları haberimizde...

Türksat 2A uydusu kullanım ömrünü doldurmasının ardından televizyon kanallarının yayınları uydusu üzerinden yapılmaya başlandı. Ancak birçok kişi halen TV kanallarının yayınlarını izlemekte problem yaşıyor. Bu problemlerin çözümü için haberimizdeki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Yeni uydunun hizmete girmesi nedeniyle çanak antenin yönü değiştirilmedi ancak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşındı. Kanal yayın alıcılarını yeniden taratmayan veya frekansları eklemeyenlerin mevcut kanalları izleyemeyecekleri açıklandı.

Türksat 4A uydu frekans ayarları nasıl yapılır?

Türksat güncelleme sisteminde TV kanallarının frekans bilgilerini ayrı ayrı girmenize gerek yok. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterli. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kanalları manuel olarak da ekleyebilirsiniz.

Türksat otomatik arama frekansı bilgileri:

Frekans: 11844 MHz

Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans: 11747 MHz

Polarizasyon: Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türksat 4A frekans ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A otomatik arama frekansı nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz