X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'un tartışılan özelliğine güncelleme

  • Giriş Tarihi: 2.11.2015 15:01 Güncelleme Tarihi: 2.11.2015 15:08
Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme
Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme

Aralık ayında yeni sisteme geçilecek.

Facebook, bir süredir kullanıcılarına "gerçek isim" kullanmaları konusunda uyarılarda bulunuyor ve aksi davranışlarda bulunan hesapları ya askıya alıyor ya da tamamen kapatıyor. , gerçek hayatta hangi ismi kullanıyorsanız sosyal medyada da onu kullanmanızı istiyor. Böylelikle daha sağlıklı iletişimler kurabileceğiniz ve Facebook'ta güvenle yol alabileceğinizi bildiriyor.

Bu kuralın yürürlüğe girmesinin ardından oldukça fazla kullanıcıdan tepki mesajları alan Facebook, bu politikasında düzenlemelere gideceğini duyurdu. Fortune'da yer alan bilgilere göre, bazı kullanıcıların isimlerini Facebook'ta doğrulamak (verify) için çok çaba harcadığını ve bunun can sıkıcı olduğunu belirten yetkililer, insanların gerçek isimlerini Facebook'ta doğrulamak için daha kolay bir süreç hazırladıklarını bildiriyor. Böylece diğer kişiler de böyle hesapları "Bu kişi sahte" diyerek rahatlıkla şikayet edemeyecek. Bu yeni güncellemenin aralık ayı gibi gelmesi muhtemel.

Birçok kullanıcı ise, Facebook'ta takma isimlerle yer alma taraftarı. Peki siz ne dersiniz? Facebook'un gerçek isimleri talep etmesi sizce iyi mi, kötü mü?

Mahmut Saral

kalan karakter 1000

mehmet günebakan mehmet günebakan

ama onlar kendileride çok akılı ne oldu halk sizi öyle bir cezalandırır altan kalkamasınız evet ak partininde belki yanlışı var aslında bana sorassanız vardır hemde çok var benim görüşüm önce insanlara yardım etmiyecek insanlara iş imkanı sağlasaydı daha çok saygı duyardım bu benim sahsi görüşüm ben öyle yetiştim öyle gördüm bir insan bana bir bardak su ikram ederse ben ona iki bardak ikram etme zorunlğu duyuyorum çünkü hükümetler devlet adamları yanlız özürlü insanlara bakmakla mükelef sağlıklı insanlarada iş imkanı sağlamakla mükeleftir aksi halde sağlıklı insanlara yardım etiği taktirde o insanlara kötülük eder o insanlardan devlete bir faydası olmaz çünkü yarın başka bir düşmanın eline geçerse bu tür insanlar kendi yardım aldığı devletine ihanet eder çünkü düşman onu kulanmak için daha fazla verir o vatandaşa vede kulanırlar bize karşı tabiki bunlar kime yazarsam yazayım kimsenin ömründe değil çünkü çok cahil kalmışız hatamız varise af ola yanlışım var ise özür dilerim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.11.2015 03:01
mehmet günebakan mehmet günebakan

evet belki birileri üzülür birileri sevinir tabi ben bir ilkokul mezunu olarak bir yorumdan bulunacağım öncelikle türkiyem kazandı benim siyasi görüşüm ne olursa olsun kimseyi bağlamaz ama bazı siyasetçiler var herşeye yokum diyenler kaybeti işin açıkcası ben üzülmedim çünkü herşeye rahmen yokum diyorsa ondan birşey olmaz benim o siyasetçilere bir onerim olmuştu ama onlara ben ulaşamadığım için ilçe yönetimindeki yönetiçlerle bir söylentim oldu tabiki kimse kahalaya almadı bizim gibi bir cahil insanı ilk melcis başkanı seçilecekti 7 haziran seçimlerinden sonra deniz baykal en yaşlı sıfatıyla cumhurbaşkanmızla görüşmeye gitiğinden siyasetçiler karşı çıktı benim anlamadığım tek şey var hani yeri geldiğinden bu adamlar dürüstlükten baserlerya kendi kendime kızıyorum anlaşılan odurki bunlardan bir şey olmaz ben onlara bir öneride bulundum dedimki mademki bu kadar samımıyseniz melcis başkanınızı birlikte seçiniz hani çatı adayınız varidi ikinçi turda onu aday gösterirseniz birlikte seçersi

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.11.2015 02:48
ebu bekir zengin ebu bekir zengin

Bu Yahudi icadı facebook bizi gerçek isimlerimizi kullanmaya zorlayolarki kim olduğumuzu bilsinler ve özel bilgilerimizi toplayabilsinler buna izin vermeyelim arkadaşlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.11.2015 22:30
necip fazıl uzunkürek necip fazıl uzunkürek

tedbirli olunmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.11.2015 19:17
selami selami

böyle bişey olursa kimse kulanmaz die düşünüyom

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.11.2015 18:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.