X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'un tartışılan özelliğine güncelleme

  • Giriş Tarihi: 2.11.2015 15:01 Güncelleme Tarihi: 2.11.2015 15:08
Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme
Facebook'un tartışılan özelliğine güncelleme

Aralık ayında yeni sisteme geçilecek.

Facebook, bir süredir kullanıcılarına "gerçek isim" kullanmaları konusunda uyarılarda bulunuyor ve aksi davranışlarda bulunan hesapları ya askıya alıyor ya da tamamen kapatıyor. , gerçek hayatta hangi ismi kullanıyorsanız sosyal medyada da onu kullanmanızı istiyor. Böylelikle daha sağlıklı iletişimler kurabileceğiniz ve Facebook'ta güvenle yol alabileceğinizi bildiriyor.

Bu kuralın yürürlüğe girmesinin ardından oldukça fazla kullanıcıdan tepki mesajları alan Facebook, bu politikasında düzenlemelere gideceğini duyurdu. Fortune'da yer alan bilgilere göre, bazı kullanıcıların isimlerini Facebook'ta doğrulamak (verify) için çok çaba harcadığını ve bunun can sıkıcı olduğunu belirten yetkililer, insanların gerçek isimlerini Facebook'ta doğrulamak için daha kolay bir süreç hazırladıklarını bildiriyor. Böylece diğer kişiler de böyle hesapları "Bu kişi sahte" diyerek rahatlıkla şikayet edemeyecek. Bu yeni güncellemenin aralık ayı gibi gelmesi muhtemel.

Birçok kullanıcı ise, Facebook'ta takma isimlerle yer alma taraftarı. Peki siz ne dersiniz? Facebook'un gerçek isimleri talep etmesi sizce iyi mi, kötü mü?

Mahmut Saral