X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Apple kullanıcıları için bir güncelleme daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Apple kullanıcıları için bir güncelleme daha

  • Giriş Tarihi: 26.1.2016 15:43
Apple kullanıcıları için bir güncelleme daha
Apple kullanıcıları için bir güncelleme daha

Apple, iOS 9.3 beta 2'yi de kullanıcıların ve geliştiricilerin beğenisine sundu.

Hatırlayacağınız üzere Apple bundan iki hafta önce iOS 9.3 güncellemesinin ilk betasını kullanıcılar ve geliştiriciler için yayınlamıştı. Bu ilk beta ile birlikte iOS 9.3 ve ses getiren yeni özellikleri de gün yüzüne çıkmıştı. Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği bu güncellemeyi bir an önce daha stabil ve hazır hale getirmek için uğraşan Apple, bugün ise iOS 9.3'ün ikinci betasını yayınladı.

13E5191d numarasıyla yayınlanan iOS 9.3 Beta 2'nin en önemli yeniliği, Kontrol Merkezi'ne eklenen Night Shift, menüsü gibi görünüyor. Kullanıcılar bu menü üzerinden tek tuşla çok ses getiren Night Shift özelliğini açabilecek. Bu Night Shift özelliğinin nasıl çalıştığını ve işe yaradığını merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer taraftan ikinci beta ile birlikte Notlar uygulaması daha güvenli bir hal alıyor. Kullanıcıların kişisel bilgilerini de yazdığı Notlar uygulamasına artık Touch ID veya şifre ile ulaşılabilecek. Bir diğer önemli özellik ise iOS 9.3 ile birlikte birden fazla Apple Watch'u aynı cihazda kullanabilecek.

iOS 9.3 güncellemesini herkesten önce test etmek isteyenler betaları, cihazınızın UDID kaydı varsa geliştirici sayfasından indirebilirler.

Emre Çetinkaya