X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sony PlayStation 4.5 yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sony PlayStation 4.5 yolda

  • Giriş Tarihi: 20.4.2016 14:49 Güncelleme Tarihi: 20.4.2016 14:50
Sony PlayStation 4.5 yolda
Sony PlayStation 4.5 yolda

Uzun süredir konuşulan PlayStation 4.5'in özellikleri belli oldu. Sony'nin en büyük gelir kalemi olan Playstation'ın ilk bilgileri yayımlandı. PlayStation 4.5 ile ilgili detaylar haberimizde...

Xbox One ile PlayStation 4 devrini çok çabuk tamamlayan konsollar olarak, konsol tarihine adlarını yazdırmaya çok yakın görünüyor. Yeni nesil konsollar, hem grafik hem de fraps açısından bilgisayarların çok çabuk gerisinde kalması, konsol üreticilerini harekete geçirdi.

Bir süre önce ortaya çıkan PlayStation 4.5 söylentilerine bugün bir yenisi daha eklendi. Sony'nin isimlendirme politikasında buçuklu sayı kullanması ve yeni neslin PlayStation 4.5 Neo ismini alması bekleniyor. Peki, PlayStation 4.5 Neo özellikleri nasıl olacak?

PlayStation 4.5 Neo özellikleri

PlayStation 4.5 Neo'nun 8 çekirdekli 2.1 GHz hızında çalışan Jaguar işlemci ile gelmesi bekleniyor. PlayStation 4 işlemcisinden frekans açısından hızlı olan yeni işlemci daha akıcı bir deneyim sunacak.

Oyunlarda büyük önem taşıyan grafik biriminde ise tercih yine AMD'den yana. PlayStation 4.5 Neo'da geliştirilmiş AMD GCN yer alacak ve bu GPU911 MHz hızında çalışacak.

RAM bölümünde ise yine PS4'teki gibi 8 GB GDDR5 kullanılacak ancak okuma hızı 218 GB/s olacak.

4K oyun deneyimi sunması beklenen PlayStation 4.5 Neo'un, geriye dönük uyumu olup olmayacağı bilinmiyor.

PlayStation 4.5 Neo fiyatı hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminlerimize göre PS4'ün fiyatında bir indirim olur ve PS4.5 Neo da PS4 fiyatına yakın bir seviyede satışa sunulur.

Shiftdelete