X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER iPhone 7'nin yanındaki sürpriz nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

iPhone 7'nin yanındaki sürpriz nedir?

  • Giriş Tarihi: 21.7.2016 12:14 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 13:47
iPhone 7'nin yanındaki sürpriz nedir?
iPhone 7'nin yanındaki sürpriz nedir?

İddia edilen adaptör nedir? Yeni raporun detaylarına daha yakından bakalım.

Geçtiğimiz seneden bu yana iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta kulaklık girişinin olmayacağı söyleniyordu, sızıntı fotoğraflar ve videolara göre de 3.5 mm'lik jack girişi artık yok. Artık Lightning portuna bağlanan EarPods kulaklıklar kullanılacak. Peki eski kulaklıklarımıza ne olacak? Ses performansı daha iyi olduğu için aldığımız favori kulaklığı kullanamayacak mıyız? Yeni rapor bu soruların cevabını verdi.

iPhone 7'de çevirici adaptör olabilir

MacOtakara'nın son raporuna göre, iPhone 7'nin kutusunda EarPods kulaklıktan ayrı olarak, 3.5 mm jack girişi-Lightning adaptör olacak. Yani eski kulaklıklarımızı iPhone 7'nin yanında gelecek olan çevirici ile kullanabileceğiz. Güzel bir haber, tabii ki bu bilginin iddia olduğunu unutmayın. Gerçeklik ihtimali kadar, sahtelik ihtimali de var. iPhone 7'nin ses sistemi mono kalacak.

iPhone 7'nin daha önce görülmemiş fotoğrafları yayınlandı!

iPhone 7'de kulaklık girşinin olmaması dışında, anten çizgilerinin yukarı alınması, kameranın büyümesi gibi farklılıklar var. Tabii ki yeni daha güçlü donanıma sahip olacak, diğer yandan iPhone 7'deki en büyük değişikliklerden biri nano esnek dokunmatik panel olabilir. Normalde iOS cihazlarda ITO (İndiyum kalay oksit) film kullanılıyor. Nano gümüş çözümü, önceki filmlere göre daha fazla esnekliğe sahip. Asıl olay ise burada yatıyor. Esneklik bir ekranın dokunmatik yeteneğini önemli ölçüde arttırır. Parmakla yazma/çizme, çoklu basınç seviyelerinde daha fazla hassasiyet sağlar. Doğruluğu daha yüksektir. 3D Touch için önemli bir yarar sağlayacaktır. Bununla birlikte verim oranın da daha yüksek olduğunu belirtelim.

iOS 9.3.3 hakkında şikayetler var!

Roze altın rengindeki iPhone 7'nin videosu

Hasan Uğur Nayır