X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erbaalı Tütün Üreticilerinin Su Sorunu Çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erbaalı Tütün Üreticilerinin Su Sorunu Çözülüyor

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:03 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:51
ERBAA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN YILDIRIM'I OSMAN GAZİ MAHALLESİ MUHTARI ÖMER KALE, MİMAR SİNAN MAHALLESİ MUHTARI HACI AKÇAY, GÜNDOĞDU MAHALLESİ MUHTARI HASAN SÜDÜTEMİZ VE ZİYA GÖKALP MAHALLESİ MUHTARI HASAN YEŞERSİN MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
Erbaalı Tütün Üreticilerinin Su Sorunu Çözülüyor

’ın Erbaa ilçesinde tütün ekicilerinin her yıl karşılaştıkları fide ve dikim sulama sorununun Erbaa Belediyesi tarafından çözüleceği kaydedildi.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Osman Gazi Mahallesi Muhtarı Ömer Kale, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Hacı Akçay, Gündoğdu Mahallesi Muhtarı Hasan Südütemiz ve Ziya Gökalp Mahallesi Muhtarı Hasan Yeşersin’i makamında kabul etti. Ziyarette muhtarlar Başkan Yıldırım’a çiftçilerin tütün fidesi ve dikim sırasında yaşadıkları sulama sorununu dile getirdi. Başkan Yıldırım’ın sorunun çözülmesi noktasında İmbat Çayından tankerlerle sulama suyu alan çiftçiler için boru sistemi kurulması için talimat verdi. Yapılan çalışma ile birlikte tütün ekicilerinin her yıl tankerlerle İmbat Çayından su çekerek karşılamaya çalıştığı su ihtiyacını artık enerji kullanılmadan kurulacak boru sistemiyle yapılacağı kaydedildi.