X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadınlar Günü’nü Kütüphanede Kutladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadınlar Günü’nü Kütüphanede Kutladılar

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
MART KADINLAR GÜNÜ’NÜN TRABZON ÖZELİNDEKİ EN İLGİNÇ ETKİNLİK, İL KÜTÜPHANESİNDE OLDU. ANNELER DERNEĞİ ÜYELERİ, KIZ ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE ATAPARAK’DAKİ KÜTÜPHANEDE FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR
Kadınlar Günü’nü Kütüphanede Kutladılar

8 Mart Kadınlar Günü’nün özelindeki en ilginç etkinlik, il kütüphanesinde oldu. Anneler derneği üyeleri, kız çocukları ile birlikte Ataparak’daki kütüphanede farkındalık oluşturmak için kadınlar gününü kutladılar.
Okuyan toplumun kadına olan bakışın çağdaş ve saygılı olduğunu belirten Anneler Derneği Başkanı Ziynet Şener, bu yılkı kutlamalarda sokağa ve meydanlara inmek yerine kütüphaneye gelerek dikkat çekmek istediklerini belirtti. Şener “ Okuyan, okuduğunu yorumlayan bir toplum kadına gerekli saygıyı gösterir. Toplumun nasıl ve ne şekilde olursa olsun okumasına dikkat çekmek için bu yıl kütüphaneye geldik. Çocuklarımız ile gelerek mesajımızı buradan vermek istedik. Anneler çocuklarınıza hiç ayırım gözetmeden kitap okutun, çocuklarınız ile kütüphaneye gelin çağrısı için de 8 Mart’ı kütüphanede kutlamaya karar verdik” dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız da kadınların bu farklı kutlamasına katılarak kendilerine destek verdi.