X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dortmund Heyeti Trabzon’a Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dortmund Heyeti ’a Geldi

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
UZUN YILLAR SONRA İLK KEZ TRABZON İLE KARDEŞ ŞEHİR UYGULAMASINA GEÇEN ALMANYA’NIN DORTMUND KENTİ İLE TRABZON ARASINDA YARIN İMZALANACAK OLAN KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İÇİN DORTMUND BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ULLRİCH SİERAU, BERABERİNDEKİ DORTMUND UYUM
Dortmund Heyeti Trabzon’a Geldi

Uzun yıllar sonra ilk kez ile kardeş şehir uygulamasına geçen Almanya’nın Dortmund kenti ile Trabzon arasında yarın imzalanacak olan kardeş şehir protokolü için Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau, beraberindeki Dortmund Uyum Meclisi Başkanı Aysun Tekin, Dortmund Trabzon Derneği Başkanı Ramazan Kabataş, Dortmund Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve kalabalık bir heyet ile birlikte dün akşam saatlerinde Trabzon’a geldi.
Dortmund heyetini havaalanında karşılayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, heyetin onuruna bir restoranda akşam yemeği verdi. Dortmund heyeti, yemeğin ardından konaklayacakları otele yerleştirildi.
İki şehir arasındaki “Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni”nin ikinci ayağı yarın saat 15:00’da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Trabzon ve Dortmund arasındaki kardeş şehir protokolünün ilk ayağı 1 Haziran 2014’te Dortmund’ta imzalanmıştı.