X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tunceli’de Kar Yağışı Köy Yollarını Ulaşıma Kapadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Kar Yağışı Köy Yollarını Ulaşıma Kapadı

  • Giriş Tarihi: 22.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:09
TUNCELİ’DE, KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 365 KÖY YOLUNUN TAMAMINA YAKINI ULAŞIMA KAPANDI. YAĞIŞ NEDENİYLE TUNCELİ-ERZİNCAN VE TUNCELİ-ELAZIĞ KARAYOLUNDA ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANDI.
Tunceli’de Kar Yağışı Köy Yollarını Ulaşıma Kapadı

’de, kar yağışı nedeniyle 365 köy yolunun tamamına yakını ulaşıma kapandı. Yağış nedeniyle Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Elazığ karayolunda ulaşımda aksamalar yaşandı.
Tunceli’de dün akşam saatlerinde başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle il genelindeki 365 köy yolunun tamamına yakını ulaşıma kapandı. Yağış nedeniyle Tunceli-Erzincan karayolu ile Tunceli-Elazığ karayolunda da zaman zaman ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Karayolları ekipleri ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekipler, kar yağışı ve kaya düşmeleri nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanan yolları trafiğe açmak için çalışma yürütüyor.
Öte yandan Pülümür, Nazımiye, Ovacık ve Hozat ilçelerinde kar kalınlığı 50 santime yaklaştı. Mart ayının sonlarına doğru kar yağışı vatandaşların büyük bölümünü şaşırttı. Bazıları Mart ayında kar yağışını olağan karşılarken çoğu ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını bunun doğanın dengesinin bozulmasından kaynaklandığını söyledi.