X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüksek Voltaj Elektronik Cihazları Yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüksek Voltaj Elektronik Cihazları Yaktı

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 14:41
TUNCELİ'NİN PÜLÜMÜR İLÇESİNE BAĞLI HIVER AFET KONUTLARI MAHALLESİ'NDE, DÜN AKŞAM SAATLERİNDE YÜKSEK GERİLİM HATTINDAKİ İZOLATÖRDE ÇATLAK OLMASI NEDENİYLE GELEN YÜKSEK VOLTAJ, MAHALLELİNİN ELEKTRONİK CİHAZLARINI YAKTI. CİHAZLARI YANAN MAHALLELİLER AKS
Yüksek Voltaj Elektronik Cihazları Yaktı

’nin Pülümür ilçesine bağlı Hıver Afet Konutları Mahallesi’nde, dün akşam saatlerinde yüksek gerilim hattındaki izolatörde çatlak olması nedeniyle gelen yüksek voltaj, mahallelinin elektronik cihazlarını yaktı. Cihazları yanan mahalleliler AKSA Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.
Hıver Afet Konutları Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde yağan yağmur ve izolatörün çatlak olması yüksek voltajın gelmesine neden oldu. Yüksek voltaj nedeniyle mahalledeki evlerin bir çoğundaki elektronik eşyalar arızalandı. Televizyon, bulaşık makinesi, bilgisayar, televizyon vericileri gibi elektronik ev aleti yanan mahalle sakinleri, AKSA Müdürlüğü’ne ve savcılığa şikayette bulundu.
Hıver Mahalle Muhtarı Birgül Seyhan, "Dün akşam saatlerinde mahallemizde elektrikler kesildi yüksek gerilim yüzünden mahallemizde tüm cihazların yanmasına sebep oldu ve insanlarımız mağdur. Mağduriyetin dışında gereken işlemler için savcılığa başvurduk ve bu konuda yardım istiyoruz. Yüksek gerilim hattının altına bulunan çocuk parkı büyük tehlike arz ediyor, bu parkın buradan kaldırılmasını istiyoruz. Olayın akşam saatlerinde yaşanması büyük bir tehlikeyi önlemiş oldu" dedi.
Hıver Mahallesi’nde ikamet eden Emrah İbin ise, "Yüksek gerilim hattının patlamasından dolayı mahallede büyük hasar oluştu. Tüm evlerdeki elektronik cihazlar yandı. Mahallelilerin zararı büyük, şikayetçiyiz. Şirket yıllardan beridir bunlara önlem alamıyor trafomuz eksik. Yüksek gerilim hattının altına bulunan park ise ayrı bir tehlike arz ediyor. Olay sabah saatlerinde olsaydı çocuklara zarar gelebilirdi. Şirketin buna önlem almasını ve zararımızı temin etmesini istiyoruz" diye konuştu.
AKSA Müdürlüğü ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.