X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uludağ sömestr tatilinde ful çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sömestr tatilinde ful çekiyor

  • Giriş Tarihi: 28.1.2013 11:03 Güncelleme Tarihi: 28.1.2013 11:53

Sömestr tatili ile birlikte Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden 'da otellerin doluluk oranları yüzde 95'lere ulaştı.

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri 'da sömestr tatili ile birlikte otellerin doluluk oranı yüzde yüze yaklaştı.
Sömestr tatili ile birlikte Türkiye'nin kış turizm merkezlerinden Uludağ'da işletmecilerin yüzü gülüyor. Sömestr tatilinde otellerin doluluk oranı yüzde 95'e ulaştı. 22 işletme ve 7 bin yatakla tatilcileri ağırlayan Uludağ'a tatilde vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Sömestr tatiline otellerin hazır olduğunu ifade eden Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, 'Her zaman olduğu gibi sömestr tatili yoğun geçiyor. Uludağ'da hava şartları gayet uygun. 2 metrenin üzerinde kar var. Tüm pistler açık. Oteller de yüzde 95 doluluk oranı artacaktır. Bu tatil döneminde de Uludağ'da yoğun bir hafta geçireceğiz' dedi konuştu.

ULUDAĞ'DA 2 METRE 15 SANTİMETRE KAR VAR

Öte yandan Uludağ'da kar kalınlığının 215 santimetre olduğu bildirildi. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışlarının bugün ve yarın hafif şiddette devam etmesini bekliyor. Yetkililer, gece en düşük sıcaklığın eksi 4 dereceye kadar düştüğünü belirtiyor.