X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Japonya'da Zonguldak rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Japonya'da Zonguldak rüzgarı

  • Giriş Tarihi: 10.3.2013 16:10

Japonya'nin Fukuoka kentinde Zonguldak tanıtım günü düzenlendi.

Devrek bastonu, Elpek bezi, Alaplı fındığı, Bartın tel kırmasının tanıtıldığı standın açıldığı etkinlikte ikram edilen Türk yemekleri büyük ilgi gördü.
Japonya'nin Fukuoka kentinde yasayan Zonguldaklı Murat Ensici'nin Zonguldak tanıtım gününe katılan Zonguldak heyeti, her gün ekonomi ve turizm alanında girişimlerde bulunuyor. Ana Crowne Plaza'da gerçeklesen etkinlikte acılan stantlarda Zonguldak her yönüyle tanıtıldı. Japonya üst düzey yetkililerin yoğun ilgi gösterdiği programda Devrek bastonu, Elpek bezi, Alaplı fındığı, Bartın tel kırmasının tanıtıldığı standın açıldı. Organizasyonu gerçekleştiren Murat Ensici ve esi Türkiye'den gelen grupla fotoğraf çektirip konuklarla tek tek ilgilendiler. Türk yemeklerinin ikram edildiği davette baston, tel kırma ustaları gösteri yaparak ürünlerini tanıttılar.

Japonların da eşlik ettiği müzik etkinliğinin ardından çekilişle hediyeler verildi. En büyük hediye olan THY ile 2 kişilik Türkiye seyahati Zonguldak, Bartın ve Karabük gezilme şartıyla verilmesi büyük alkış aldı.