Urfa semalarında rekabet başladı

Giriş Tarihi: 8.4.2013 15:09

THY ve Pegasus Havayolları'nın uçuş gerçekleştirdiği Şanlıurfa'ya de seferlerine başladı.

, tarifeli hatlardaki 17. uçuş noktası olan Şanlıurfa'ya ilk seferini 5 Nisan'da gerçekleştirdi. Atatürk Havalimanı'ndan Şanlıurfa'ya ilk uçuş için saat 21.40'ta havalanan Airbus 320 tipi uçakta 180 yolcu yer aldı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, Onur Air Tarifeli Hatlar Müdürü Nasuh Çetin ve çok sayıda gazetecinin katıldığı ilk uçuş sırasında havada pasta kesildi.

Başkan Fakıbaba Onur Air ile birlikte artan sefer sayılarının kentin ekonomisine canlılık getireceğini söyledi. Başkan Fakıbaba, havayolları arasındaki rekabetin artacağını bundan da en çok Şanlıurfalıurfa'nın kazanacağını ifade etti.

Haftanın her günü yapılacak uçuşların fiyatları 82 TL'den başlıyor. Şanlıurfa uçuşları İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan haftanın her günü saat 21.40'ta, Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan İstanbul'a ise haftanın her günü saat 07.05'te düzenlenecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Urfa semalarında rekabet başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz