X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Harmancık'a turizm yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Harmancık'a turizm yatırımı

  • Giriş Tarihi: 5.6.2013 15:56

Harmancık'a bungalov evler yapılacak.

Bursa'nın Harmancık ilçesine 1.5 milyonluk turizm yatırımı yapılacak. Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından ''Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'' çerçevesinde yapılan değerlendirmeler sonucu kabul edilen 11 proje arasına Harmancık da girmeyi başardı. Harmancık Belediyesi 'Eko-Turizm Potansiyelinin Ortaya Çıkarılması ve Geliştirilmesi'' projesiyle desteklenmeye hak kazandı.

Bu projeyle birlikte ilçe merkezinde bulunan Dede mevkiine 14 adet bungalov ev, restoran, müze, paintball ve okçuluk alanları yapılacak.
Yüzde 75'i hibe olan desteğin yüzde 25'ini belediye tarafından karşılayacaklarını söyleyen Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, ''Başta kaymakamımız Kemal Karahan ve proje ekibine çok teşekkür ediyorum. Harmancık Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik, Turizm Konaklama ve Aşçılık öğrencileri proje gerçekleştiğinde burada staj yapma imkanı da bulacak. Bu proje sayesinde ilçemizi yerli ve yabancı turistlere açmak istiyoruz. İlçemizin var olan potansiyelini değerlendirmek için bu proje ilçemiz için çok önemli'' dedi.