Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi

Giriş Tarihi: 31.7.2013

Belgrad'dan başlayıp Karadağ'ın turizm merkezi Budva'ya uzanan muhteşem bir Balkanlar gezisi sizleri bekliyor. Bu eşsiz turda vizesiz tatile çıkmak ise ayrı bir keyif oluyor

Vizesiz seyahat imkanı tanıyan Balkanlar, birden fazla ülkeyi aynı anda görme fırsatı tanıyor. Balkan'da 6 ülke programı için Üsküp veya Belgrad başlangıçlı olarak 2 ülke çıkışlı tur seçeneği bulunuyor. Sırbistan asma bahçeleri, yemyeşil ovalara kurulu manastırları, nehirleri, gölleri ve kaplıcalarıyla insanı büyüleyen bir ülke. Sırbistan'ın başkenti Belgrad farklı kültürleri bir potada eriten dokusuyla büyülüyor. Temiz havasıyla insana nefes aldığını hissettiren bu şehirde Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi ve Saborna Kilisesi bu şehri daha da güzelleştiren yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Hepimizin yüreğine hüzünlü bir dokunuş yapan Saraybosna küllerinden yeniden doğan bir şehir. Geçmişin kötü günlerini silip tarihi ve kültürel eserleriyle yeniden şahlanmaya hazırlanan kent Osmanlı döneminden kalan eserleriyle ziyaretçilerine nasıl da dimdik ayakta kaldığını anlatıyor. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsü bunun en bariz örneği aslında.

EŞSİZ MİMARİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla birebir aynısı yapılan bu eşsiz mimari savaşla tarihin silinemeyeceğini anlatıyor. Güçlü duruşun bir simgesi olan bu şehirde hüzünle umut birbirine karışıyor. Her yeni doğan çocukla mutluluğun bir kez daha yeşerdiği Bosna yeniden doğuşu anlatıyor. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'ya sahip olan bu şehirde her sokağı gezmeli her köşeyi içinize çekmelisiniz.

TÜRK KÖYÜ POÇİTEL

Tarihi dokusunu hala koruyan ve Türk köyü olarak bilinen Poçitel Saraybosna'dan sonraki rotanız. Ardından kıyı kentleri ve tatil kasabalarıyla yarışan başkent Zegreb'e geçiyorsunuz. Turunuzun vizesiz olması Dubrovnik ile buluşmanızı engelleyemiyor. Tur esnasında dileyen yeşil pasaportuyla veya vizesi olanlar da vizeleriyle Dubrovnik'i gezebiliyor. Geceleme ise Trebinje'nin muhteşem büyüsünde yapılıyor. Karadağ'ın kıyı şehri Kotor körfezinin nefes kesen manzarasıyla büyülüyor. Yol üzerinde son durağınız ise muhteşem sahilleri ve renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva oluyor. 2 bin 500 senelik geçmişiyle Adriyatik Denizi kıyısındaki en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen şehir yat limanı, Hawaii'ye benzerliğiyle ün yapan St.Nikola Adası, Stari Grad'ı ve kalesiyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

ALTERNATİF TURLAR
Dilerseniz Anı Tur'un size sunduğu diğer bir seçenek olan vizeli turlardan Saraybosna-Mostar- Dubrovnik turları ile Dubrovnik'in tadına varabilirsiniz. Daha yoğunlukla Dubrovnik ve Saraybosna olan bu turda, Dubrovnik'te konaklama imkânını da yakalayacaksınız. Bayramda Saraybosna sevdiklerinizle geçireceğiz en güzel anılardan biri olmaya aday. Üstelik kısa bir süreliğine 399 eurodan başlayan fiyatlarla.

599 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Farklı kültürleri büyüleyen bu ülkeleri Anı Tur'un deneyimli rehberleriyle gezmek hafızalarınızda güzel anılar bırakacak. Anı Tur ile her pazar gerçekleşen ve yıl sonuna kadar devam eden promosyonlu Balkan Turları 449 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 7 gece 8 gün olarak düzenlenen program tatilcilerin yoğun ilgisini topluyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz