Büyülü bir dünya İtalya

Giriş Tarihi: 3.2.2014

Roma'dan Napoli'ye, Floransa'dan Venedik'e, Torino'dan Milano'ya her biri eşsiz güzellikte şehirleriyle İtalya, rönesansın da kalbi. Binlerce yıllık tarihin izlerini süren yarımada, ziyaretçilerine büyülü bir dünya yaşatıyor

Dünya tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış 'İmparatorluk Ülkeleri' daima diğerlerinden ayrılır. Farklı bir enerjisi ve kendine has bir yaşam tarzı olan bu ülkeler hemen hemen herkesin görmeden ölmek istemeyeceği bir albeniye sahip. Bu ülkelerden biri olan İtalya Roma'dan Napoli'ye, Floransa'dan Venedik'e, Torino'dan Milano'ya her biri eşsiz güzellikteki şehirleriyle hayran bırakıyor.

TURİZMİN MERKEZİ
İtalya' nın başkenti ve turizmin en önemli merkezi olan Roma bir açık hava müzesi adeta... Şehrin simgesi Collesium'dan Pantheon'a, heykel ve çeşmeleriyle ünlü Navona Meydanı'ndan meşhur Fontana di Trevi'ye (Aşk Çeşmesi) Orta Çağ'da geziniyormuşçasına dolaşacaksınız Roma sokaklarında. Sonra inanç turizminin en önemli merkezlerden biri olan Vatikan'a doğru yol almalısınız. Katoliklerin ruhani lideri papanın yaşadığı bu şehirde dünyanın en büyük kilisesi San Pietro görülecek yerler arasında. İtalya turunda uğranılmadan geçilmeyecek yerlerden biri de Pompei ve Napoli... M.S. 79'da Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu 200 bin yaşayanıyla yok olan Pompei, bugün taşlaşmış insanlarıyla sizi hayretlere düşürecek.

BİR MASAL DİYARI
Roma'dan sonraki durağınız Floransa olmalı. Dünyaca ünlü Piza Kulesi'nin bulunduğu Pisa ortaçağın en iyi korunmuş bölgelerinden. Kırmızı Chianta şarabıyla meşhur Siena ve şirin kasaba San Gimignano da bu turun gezilecek rotaları arasında. Floransa'dan sonra "Yüzen Şehir" Venedik'e geçmelisiniz. Günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz motorlu araçların yerini teknelere bıraktığı bu masal diyarı doğuyla batının bir sentezi niteliğinde. Venedik'in en tanınmış adalarından dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ünlü balıkçı adası Burano sizleri büyüleyecek. Cam işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğiniz Murano Adası ve Romeo'yla Juliet'in büyük aşkına ev sahipliği yapan Juliet'in Evi ise sizleri romantizmin doruklarına ulaştıracak. Verona'da Düklüğün pembe renkli mermer sokaklarındaysa kendinizi bir Venedik rüyasında hissedeceksiniz.

ŞIKLIĞIYLA ÇEZBEDİYOR
Şüphesiz ki İtalya'ya gelip modanın başkenti Milano'yu görmeden dönmek olmaz. Milano'da Avrupa'nın ilk kapalı alışveriş merkezi Galleria'yı da görme imkânı yakalayacağınız bu turda caddeler boyunca uzanan vitrinler sizi çekiciliği ve şıklığıyla cezbedecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyülü bir dünya İtalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz