X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Atlı jandarma timleri Kapadokya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Atlı jandarma timleri Kapadokya'da

  • Giriş Tarihi: 16.6.2014 10:34

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, turistik mekanlarda yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini atlı jandarma timleri sağlıyor.

Nevşehir İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı'na (JAKEM) bağlı atlı asayiş timleri, her yıl yaklaşık 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesinde halkın ve turistlerin can ve mal güvenliğini sağlamak için görev yapıyor.
Bölgede turistlerin en fazla ziyaret ettiği Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri ve Uçhisar'da görev yapan ve özel eğitimli astsubay ve uzman jandarmalardan oluşan atlı jandarma timleri kapkaç, hırsızlık gibi olaylara anında müdahale ediyor.
Her timde, iç güvenlik hizmetlerinde kullanılabilecek özel eğitimli 2 at yer alıyor. Atlar, uzmanlar tarafından İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda eğitiliyor.
Bölgenin coğrafi yapısı nedeniyle araçların girmesinin mümkün olmadığı peribacaları arasında ve vadilerde görev yapan jandarma atlı asayiş timlerine yabancı turistlerde büyük ilgi gösteriyor.
Turizm twitter