X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Antalya Film Festivali'nde çok özel etkinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'nde çok özel etkinlik

  • Giriş Tarihi: 28.11.2015 13:03
Antalya Film Festivali'nde çok özel etkinlik
Antalya Film Festivali'nde çok özel etkinlik

52. Uluslararası , geleneksel korteji, sinemamızın ünlü isimleriyle yarın halkı selamlayacak. Üstelik bu kez çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini de gittiği yerlere taşıyacak.

Türkiye'nin en uzun soluklu sinema etkinliği olmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncü rolü üstlenen Uluslararası Film Festivali, bu yıl da çok özel bir etkinliğe imza atıyor.

Festivalin geleneksel kortejiyle halka uzanacak olan etkinlik; Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocuk ve gençlerin olağanüstü deneyimlerini içerecek. İstanbul ve Akdeniz üniversiteleri öğrencilerinin, Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çekimleriyle ortaya bir kısa film çıkacak.

Festival konukları ve katılımcılar da bu çok özel çalışmaya destek vermek ve farkındalık yaratmak amacıyla geleneksel korteji, "Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma" başlığı altında gerçekleştirecek.

29 Kasım Pazar saat 14:00'te Rixos Downtown Antalya Hotel önünden başlayacak "Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma" korteji, 14:30'da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde karşılanacak. Özel Eğitim Okulu öğrencileri el emekleriyle yaptıkları hediyeleri çiçeklerle birlikte tüm katılımcılara sunacaklar.

Ayrıca Çiçek ve Çocuk temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2016 Ünlüler Ormanı'na katılımcılar fidan dikecek.