X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eşme Kaymakamı Halim’den Okul Servislerine Ani Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eşme Kaymakamı Halim’den Okul Servislerine Ani Denetim

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 17:28
EŞME KAYMAKAMI TÜRKER ÇAĞATAY HALİM, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ RAMAZAN KİLLİ İLE KOMİSER ŞAHİN YURT İLE BİRLİKTE İLÇE MERKEZİNDE ÜÇEYLÜL OKULUNDAKİ TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA ÇALIŞAN OKUL SERVİSLERİNE YÖNELİK HABERSİZ DENETİM YAPTI
Eşme Kaymakamı Halim’den Okul Servislerine Ani Denetim

Eşme Kaymakamı Türker Çağatay Halim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi ile Komiser Şahin Yurt ile birlikte ilçe merkezinde Üçeylül okulundaki taşımalı eğitim kapsamında çalışan okul servislerine yönelik habersiz denetim yaptı.
19 şubat 2015 perşembe günü okul kapanış saati hemen öncesinde yapılan denetimde araç muayene belgesi, trafik sigortası, kışlık lastikler başta olmak üzere ilgili evrak ve fiziksel koşullar kontrol edildi. Denetim esnasında kışlık lastik şartını taşımayan iki araca ve araç muayene belgesinin süresi geçmiş bir araca trafik para cezası uygulandı.
Konuyla ilgili olarak İlçe Kaymakamı Halim, okul servis araçlarının denetimine bizzat katılacağını, asayiş ve güvenlik hizmetinin mülki idare amirinin birinci görevi olduğunu, öğrenci güvenliğinin öncelikli olduğunu, Eşmede okul servisleriyle ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını, bunun devamı içinde de denetimlerin artarak devam edeceğini ifade etti.
Sekiz okul servisinin denetlendiği uygulamada, üç araç toplam 264 TL trafik para ile tecziye edildi.