X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uşak’ta "En İyi Besi Hayvanı" Yarışması Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’ta "En İyi Besi Hayvanı" Yarışması Gerçekleştirildi

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
UŞAK GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASI İÇİN "EN İYİ BESİ HAYVANI" YARIŞMASI DÜZENLENDİ.
Uşak’ta En İyi Besi Hayvanı Yarışması Gerçekleştirildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, verimliliğin artırılması için "En iyi besi hayvanı" yarışması düzenlendi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesindeki yarışmada, koç, teke, kuzu ve oğlaklar, veteriner hekimlerden oluşan jüri tarafından yaş, genel görünüm, sağlık durumu, baş, boyun ve göz yapısı bakımından değerlendirildi. "En iyi koç" kategorisinde Mustafa Uysal’ın "Mehmet Ağa", "En iyi teke" kategorisinde Kamil Koç’un "Dadaylı", "En güzel kuzu" kategorisinde Kemal Semiz’in "Osmancık", "En iyi oğlak" kategorisinde ise Selim Özdemir’in "Ayşe Kız" isimli hayvanları birinci oldu. Dereceye giren hayvan sahipleri, yem ve altın ile ödüllendirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Kahraman ise hayvancılığı teşvik etmek, suni tohumlama ile ırk ıslahını gündeme getirmek ve üreticiler arasında dayanışmayı artırmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini kaydederek, katılımcılara teşekkür etti.