X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YYÜ’de “Bizler, Onlar Bu Topraklar” Konulu Sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YYÜ’de “Bizler, Onlar Bu Topraklar” Konulu Sergi

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (YYÜ) EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ HALİT YABALAK’IN ÖĞRENCİLERİNDEN MÜSLÜM YILDIZ TARAFINDAN "BİZLER, ONLAR BU TOPRAKLAR" KONULU RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ.
YYÜ’de “Bizler, Onlar Bu Topraklar” Konulu Sergi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Halit Yabalak’ın öğrencilerinden Müslüm Yıldız tarafından "Bizler, Onlar Bu Topraklar" konulu resim sergisi düzenlendi.
YYÜ Eğitim Fakültesi Mahire Bal Sergi Salonu’nda açılan sergiye YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Çelik, Doç. Dr. Serap Yükrük, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Böyle anlamlı bir serginin açılışına katılmaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, “Bu faaliyetler resim bölümümün her geçen gün daha da güçlendiğini gösteriyor. Göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı Müslim Yıldız’ı da tebrik ediyorum” dedi.
Açılış töreninde Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri Doç. Dr. Yükrük yönetiminde geçtiğimiz günlerde öldürülen Özgecan’ın anısına mini bir konser vererek, giydikleri tişörtler üzerine "Kadına Şiddete Hayır" yazısı ile tepkilerini dile getirdiler.
Serginin bir hafta boyunca ilgililerin beğenisine açık olacağı belirtildi.