X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti’den STK Temayülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti’den STK Temayülü

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
AK PARTİ VAN İL BAŞKANI ZAHİR SOĞANDA, YARINKİ TEMAYÜL YOKLAMASINDA RESMİ OLARAK DERNEKLER, VAKIFLAR VEYA SİVİL TOPLUM KURULUŞU LİSTESİNDE BULUNANLAR VE RESMİ OLARAK YÖNETİM LİSTESİNDE İSMİ OLANLARIN OY KULLANACAĞINI SÖYLEDİ.
AK Parti’den STK Temayülü

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, yarınki temayül yoklamasında resmi olarak dernekler, vakıflar veya sivil toplum kuruluşu listesinde bulunanlar ve resmi olarak yönetim listesinde ismi olanların oy kullanacağını söyledi.
23 Mart 2015 Pazartesi günü sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin aday adayları için yapacağı temayül yoklamasıyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, “AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun almış olduğu ilke kararı gereği 7 Haziran 2015 seçimleri için illerde bulunan vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ‘ilinizde hangi isimleri milletvekili olarak görmek istiyorsunuz’ şeklinde görüşlerinin alınacağını basın aracılığıyla duyurmuştuk. 23 Mart 2015 Pazartesi günü yapılacak STK’lara yönelik temayül yoklamasında resmi olarak dernekler, vakıflar veya sivil toplum kuruluşu listesinde bulunanlar ve resmi olarak yönetim listesinde ismi bulunanlar oy kullanacaktır. Ayrıca oy kullanma esnasında veya öncesinde yönetim listesinde olduğunu gösterir belge ibraz etmeleri zorunludur. Bu belgeyi ibraz etmeyenler oy kullanamayacaktır. Oy kullanımında 8 ve daha az sayıda isim yazılabilecektir. Oy kullanacak isimler dışında hiç kimse oy kullanım alanına alınmayacaktır. Partimiz tarafından hazırlanan mühürlü oy pusulası ve zarfından başka pusula kullanılmayacak, parti mührü olmayan pusula kullanılması durumunda kullanılan oy geçersiz sayılacaktır. Bu konularda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ediyorum” dedi.