X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erciş Müftülüğü’nden ‘Cami Ve Gençlik’ Buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erciş Müftülüğü’nden ‘Cami Ve Gençlik’ Buluşması

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:10
VAN’IN ERCİŞ İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN İLÇE MERKEZİNDEKİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BAŞLATMIŞ OLDUĞU ‘CAMİ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR. ERCİŞ İLÇE MÜFTÜSÜ ZİYA ALBAYRAK TARAFINDAN OKULLARDA VERİLEN KONFERANSA ÖĞRENCİLER DE YOĞUN İLG
Erciş Müftülüğü’nden ‘Cami Ve Gençlik’ Buluşması

’ın Erciş İlçe Müftülüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik başlatılan ‘Cami ve Gençlik’ konulu konferanslar devam ediyor.
Erciş İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü ve her hafta bir okulda yapılan konferans çalışmaları devam ediyor. Erciş Müftüsü Ziya Albayrak, Erciş Sevim Kürüm Anadolu Lisesi’nde öğrencilere ‘cami ve gençlik’ isimli bir konferans verdi. Konferansta konuşan Müftü Albayrak, “Hz. Peygamber İslam’ı tebliğ ederken, toplumun yeniliğe açık, idealist ve enerjik kesimini oluşturan gençlerden büyük ölçüde destek almıştır. Gençlik dönemi kritik bir dönemdir. Kadim zamanlardan beri gençlere yardımcı olan üç tane kurum vardı. Aile, okul ve cami, bu kurumlar sağlıklı çalışır ve görevlerini yaparlarsa toplum da rahat eder’’ dedi.
Konferansa katılan öğrenciler ise, memnuniyetlerini ifade ettiler.