X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büro Emekçileri Sendikası’ndan Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büro Emekçileri Sendikası’ndan Açıklama

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BÜRO EMEKÇİLERİ SENDİKASI (BES) VAN ŞUBE BAŞKANI HAŞEM BAYGÜMÜŞ, YAPILAN HER TÜRLÜ TALEP VE EYLEMİN BOŞ VAATLERLE GEÇİŞTİRİLDİĞİNİ SÖYLEYEREK, ARTIK TÜRKİYE GENELİ ALANLARDA OLDUKLARINI BELİRTTİ.
Büro Emekçileri Sendikası’ndan Açıklama

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şube Başkanı Haşem Baygümüş, yapılan her türlü talep ve eylemin boş vaatlerle geçiştirildiğini söyleyerek, artık Türkiye geneli alanlarda olduklarını belirtti.
İskele Caddesi üzerindeki Van Defterdarlığı önünde toplanan sendika üyeleri adına bir açıklama yapan Haşem Baygümüş, her türlü ayrımcılığa, ücret adaletsizliğine, istihdam belirsizliğine, itibarsızlaştırmalara, rotasyon dayatmalarına, bir bütün tasfiye politikalarına karşı alanlarda olduklarını söyledi. Gelir ve gider birimlerinin et ve tırnak gibi olduğunu dile getiren Baygümüş, “Maliye emekçisi kimliğimizle, gelircisi-gidercisi, uzmanı, uzman olmayanı, hizmetlisi, teknisyeni ve şoförüyle el ele alanlarda taleplerimizi haykırıyoruz. Artık yeter demek için verilen taleplerin karşılanmasını istiyoruz. Yapılan her türlü talep ve eylem boş vaatlerle geçiştirildi, artık Türkiye geneli alanlardayız” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından kalabalık sessizde dağıldı.