X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eş Başkanlar Kocapınar Mahallesi’nde İncelemede Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eş Başkanlar Kocapınar Mahallesi’nde İncelemede Bulundu

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
VAN’IN ERCİŞ BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI DİBA KESKİN İLE ABDURRAHMAN ÇAĞAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ(VASKİ) ERCİŞ ŞUBE GÖREVLİLERİ İLE BİRLİKTE KOCAPINAR MAHALLESİ’NDE BİR DİZİ İN
Eş Başkanlar Kocapınar Mahallesi’nde İncelemede Bulundu

’ın Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan, Kocapınar Mahallesi’nde bir dizi incelemelerde bulundu.
Eş başkanlar, beraberlerindeki belediye meclis üyeleri, Fen İşleri Müdürlüğü ve Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Erciş Şube görevlileri ile birlikte mahalleyi gezerek halkla bir süre sohbet etti. Belediye çalışmaları üzerine de halkın görüş ve önerilerini alan eş başkanlar, Büyükşehir Yasası’yla birlikte belediye statüsü düşen Kocapınar Belediyesi hizmet binasını kontrol ederek binanın kültür merkezi olarak halkın hizmetine sunulacağını söylediler. Eş başkanlar, mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine de içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalleye bir adet sondaj kuyusu açma sözü verdiler. Mahalle meydanının parke taşları ile düzenlenmesi talimatı da veren eş başkanlar, daha sonra Büyükşehir Yasası ile birlikte Erciş Belediyesi’ne devri gerçekleştirilen eski jandarma karakol binasında incelemede bulundular.
Eş başkanlar, karakol binasını başlattıkları ‘Pilot Mahallelere Spor Kompleksi’ projesi çerçevesinde spor tesisi ve oyun parklarına dönüştürüleceğini kaydettiler.