X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Van’da Kutlu Doğum Haftası Çalışmaları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Kutlu Doğum Haftası Çalışmaları Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:06
VAN DİN ADAMLARI VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (VADAY-DER) BAŞKANI MUĞDAT MİREKOĞLU, HZ. MUHAMMED’İN (SAV) DOĞUM GÜNÜ OLAN 18 NİSAN’DA NEVRUZ ALANINDA MEVLİT DÜZENLEYECEKLERİNİ BELİRTEREK, “BU YÖNDE Kİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR” DEDİ.
Van’da Kutlu Doğum Haftası Çalışmaları Sürüyor

Din Adamları ve Dayanışma Derneği (VADAY-DER) Başkanı Muğdat Mirekoğlu, Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü olan 18 Nisan’da Nevruz alanında mevlit düzenleyeceklerini belirterek, “Bu yönde ki çalışmalarımız sürüyor” dedi.
Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü olan 18 Nisan’da başlayacak Kutlu Doğum Haftası için Van’da yapılacak kutlamalara ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenleyen VADAY-DER Başkanı Muğdat Mirekoğlu, “Demokratik İslam Kongresi adına (DİK) VADAY-DER olarak 18 Nisan’da Nevruz alanında kitlesel mevlit kutlaması gerçekleştireceğiz. Okunan mevlide Serhat bölgesi Bitlis, Muş, Ağrı, Erzurum ve Iğdır illeri de davetlidir. Bu mevlidi Hz. Muhammed’in gerçek İslamiyet çerçevesi içerisinde düzenleyeceğiz. Ortadoğu’da İslam Coğrafyasında değişik kavimlerin, inançların yaşadığı bir yerde maalesef kimin zalim kimin mazlum olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun sebebi ise adalet, hak, hukuk, eşitlik olmamasıdır” dedi.