X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fırtına Deniz Süpürgesini Batırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fırtına Deniz Süpürgesini Batırdı

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
VAN GÖLÜ’NÜN TEMİZLENMESİ İÇİN TURMEPA-DENİZ TEMİZ DERNEĞİ TARAFINDAN VAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI’NA VERİLEN DENİZ SÜPÜRGESİ, ÖNCEKİ GÜN MEYDANA GELEN FIRTINADAN DOLAYI BATTI.
Fırtına Deniz Süpürgesini Batırdı

Gölü’nün temizlenmesi için TURMEPA-Deniz Temiz Derneği tarafından Van’a verilen deniz süpürgesi, önceki gün meydana gelen fırtınadan dolayı battı.
9 Mayıs 2008 tarihinde TURMEPA’nın ’Hayalinimizdeki Van Gölü’ kampanyası çerçevesinde Van İskelesi’nde gerçekleştirilen tören sonrası Van Gölü sahillerinde kirliliği temizleme için TURMEPA-Deniz Temiz Derneği tarafından Van Vakfı’na ’Deniz Süpürgesi’ olarak adlandırılan bir tekne hediye edilmiş, Van Vakfı ise daha sonra deniz süpürgesini Van Belediyesi’ne devretmişti. İlk yıllarda iskeleye bağlanan ve hizmet vermeyen tekne, daha sonraki yıllarda zaman zaman Van Gölü’nün İskele sahilleri bölgesinde temizlik çalışması yaptı. Önceki gün kentte meydana gelen fırtınadan dolayı süpürge, bağlı bulunduğu İskele sahilindeki feribot iskelesinde battı. Süpürgenin battığını öğrenen belediye yetkilileri, sahile gelerek vinç yardımı ile süpürgeyi battığı yerden çıkartıp, onarımı yapılmak üzere sanayiye götürüldü.