X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vaski Ekiplerinden Zorlu İçme Suyu Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vaski Ekiplerinden Zorlu İçme Suyu Çalışması

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:21
VAN SU VE KANALİZASYON İDARESİ (VASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ZOR ARAZİ KOŞULLARINDA YAĞMUR KAR DEMEDEN ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.
Vaski Ekiplerinden Zorlu İçme Suyu Çalışması

Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, zor arazi koşullarında yağmur kar demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
VASKİ ekipleri, Tuşba ilçesi Halkalı Mahallesi Kale Mezrası için içme suyu hattı çalışmalarına başladı. Toplam uzunluğu 550 metre olan, ancak engebeli arazi yüzünden zorlukla devam eden çalışmalar sonucunda halk suya kavuşacak. Çatak ilçesine bağlı Görentaş Mahallesi Yapılı Mezrası’nın 2 bin 500 metrelik içme suyu hattı yapımı da zorlu şartlar altında devam ediyor. Yine basınca dayanıklı boruların kullanıldığı hat yapımına ilave olarak bir adet kaptaj imalatı ve bir adet 30 metreküplük depo onarımı yapılıyor.
30 adet sondaj muhafaza odası yapım işinin hedeflendiği çalışmalarda şimdiye kadar 10 adet sondaj odasının yapımı bitirildi. Yapılan sondajlara dışarıdan müdahaleyi engellemek, sondajı ve elektrik panosunu koruma altına almak için 4x3,5 metre ebatlarında yapılan muhafaza odalarının 4 tanesi Erciş ilçesi olmak üzere Karpuzalan, Halkapınar, Alabayır, Gedikbulak, Atmaca, Yaylıyaka ve Döşeme mahallelerinde hizmete girdi.