X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YYÜ Öğrencileri Arıtma Tesislerini İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YYÜ Öğrencileri Arıtma Tesislerini İnceledi

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:01
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (YYÜ) ÖĞRENCİLERİ, VAN SU VE KANALİZASYON İDARESİ’NE (VASKİ) AİT ARITMA TESİSLERİNDE İNCELEMEDE BULUNDU.
YYÜ Öğrencileri Arıtma Tesislerini İnceledi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (VASKİ) ait arıtma tesislerinde incelemede bulundu.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Serap Güngör, Yrd. Doç. Dr. Tarık Aydoğmuş, Yrd. Doç. Dr. Atilla Bayram ve beraberindeki lisans öğrencileri, VASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’nca işletilen İskele Atık Su Arıtma ve Van-Edremit Atık Su Arıtma tesislerinde incelemelerde bulundu. Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan Makine Mühendisi Kenan Pülat tarafından bilgilendirilen YYÜ heyeti, mevcut atık su arıtma tesislerindeki üniteler ve ekipmanlar hakkında bilgiler aldılar.
YYÜ heyeti, atık su arıtma tesislerinin ekolojik denge için büyük etken olduğunu, bölge ve ülke için önem arz eden Van Gölü’nün ekolojik dengesinin korunması açısında da önemli ve gerekli olduğuna dikkat çektiler.