X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Araçlarının Önü Kesilen Tır Sürücüleri Zor Anlar Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Araçlarının Önü Kesilen Tır Sürücüleri Zor Anlar Yaşadı

  • Giriş Tarihi: 30.5.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 31.5.2015 02:19
VAN’DA FAALİYET GÖSTEREN 2 KOOPERATİF ÜYELERİ ARASINDA YAŞANAN KISA SÜRELİ GERGİNLİK POLİSİN ARAYA GİRMESİYLE SON BULDU.
Araçlarının Önü Kesilen Tır Sürücüleri Zor Anlar Yaşadı

’da 2 kooperatif üyeleri arasında yük taşıma anlaşmazlığından dolayı yaşanan kısa süreli gerginlik polisin araya girmesiyle son buldu.
Edinilen bilgiye göre, Van’da taşıma kooperatifi arasında yük taşıma anlaşmazlığı sonucu kısa süreli gerginlik yaşandı. Gölkent Karayolları Kooperatif üyeleri batı illerinden Van’a yük getiren TIR ve kamyon şoförlerinin, Van’dan memleketlerine geri dönüşlerde yük almaması gerektiğini ve Van’daki kamyon ve TIR şoförlerine yük verilmesi gerektiğini savunarak batı illerine yük getirmeye çalışan 2 TIR’ın önünü keserek geçişlerine izin vermediler. Erciş yolu üzeri Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı’ndaki konteynırda faaliyetlerini yürüten S.S.Gölkent Karayolları Yük Taşıma Kooperatif üyeleri, kavşakta bekleyerek yoldan geçen yüklü kamyon ve TIR’ları durdurarak şoförlere zor anlar yaşattılar. Burada kısa süreli bir gerginlik yaşanırken olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekiplerin araya girmesiyle 2 kooperatif üyelerini sakinleştirip TIR’ların geçişi engellenen sürücüler yollarına devam ettiler.
S.S.Gölkent Karayolları Yük Taşıma Kooperafi Şoförler Odası Başkanı Şükrü Tuncer, “Bizim şoförlerle herhangi bir alıp veremediğimiz yok. Bizim burada toplanmamızın nedeni bir kooperatif olmamıza rağmen ve onlarca şoförümüz işsiz olmasına rağmen Türkiye’nin farklı yerlerinden yük getiren TIR ve kamyoncu arkadaşların Van’a gelip boş dönmemeleri için Van Gölü Taşıyıcılar Kooperatifince yük verilip gönderdikleri için buradayız. Madem bizim bu kadar TIR’ımız ve kamyonumuz var neden buradaki vatandaşımız batıya yük götürmesin” şeklinde konuştu.