X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’ten Mursi’nin İdam Kararına Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti Milletvekili Burhan Kayatürk’ten Mursi’nin İdam Kararına Tepki

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:29
  • Haberler
  • Van Haberleri
  • AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’ten Mursi’nin İdam Kararına Tepki
AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ BURHAN KAYATÜRK, MISIR'DA ASKERİ DARBEYLE GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILAN SEÇİLMİŞ İLK CUMHURBAŞKANI MUHAMMED MURSİ İLE BİRLİKTE 106 KİŞİYE GEÇEN AY VERİLEN İDAM CEZALARININ BUGÜN ONANMASINI ŞİDDETLE KINADIĞINI BELİRTTİ.
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’ten Mursi’nin İdam Kararına Tepki

AK Parti Milletvekili Burhan Kayatürk, Mısır’da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile birlikte 106 kişiye geçen ay verilen idam cezalarının bugün onanmasını şiddetle kınadığını belirtti.
AK Parti Van Milletvekili Kayatürk yapılan yazılı açıklamada, Mısır tarihinin ilk demokratik seçimlerinde halkın oylarıyla göreve getirilen Mursi’nin keyfi, uluslararası standartları karşılamaktan uzak ve hukuki sayılamayacak bir süreç sonucunda böyle bir hükümle karşı karşıya bırakılmasının, Mısır’ın ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir şekilde katkı sağlamayacağı vurgulandı. Açıklamada, "Mısır’ın izlediği bu yanlış yoldan bir an önce dönmesi ve söz konusu kararları gecikmeden geri alması hem Mısır’ın hem de bölgemizin barış ve istikrarı bakımından önemle beklenmektedir. Mısır’ın seçilmiş Cumhubaşkanı Mursi hakkında verilen idam kararını şiddetle kınıyorum. Karardan bir an önce vazgeçilmelidir” ifadelerine yer verildi.