X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ASİMDER Türk Tarih Kurumu’ndan 3 İstekte Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ASİMDER Türk Tarih Kurumu’ndan 3 İstekte Bulundu

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
ASİMDER DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİSİ İRFAN ERMİŞ, TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANI PROF. DR. REFİK TURAN’DAN ÜÇ İSTEKTE BULUNDU.
ASİMDER Türk Tarih Kurumu’ndan 3 İstekte Bulundu

Uluslararası Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’dan üç istekte bulundu.
ASİMDER Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, ’da yapılan ‘Yüzüncü Yılında Ermeni Meselesi ve Gerçekler” sempozyumunda, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’la bir araya geldiklerini belirterek, bu görüşmede önemli isteklerde bulunduklarını söyledi. Sempozyumda Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’a, Azerbaycan Diasporası ve ASİMDER tarafından hazırlanan ‘İrevan’dan Van’a, Van’dan Karabağ’a Ermeni izi’ ile adlı kitabı hediye ettiklerini, bunun yanında kendisinden üç konuda talepte bulunduklarını ifade eden Ermiş, “Ermeni çetelerince şehit edilen Vanlı 50 kadın için Gevaş ilçesinde bir anıt yapılmasını, yapılan kazılarda Ermeni katliamlarını belgeleyen kalıntıların Van Müzesi’nde sergilenmesi ve Van YYÜ’de Ermeni çetelerinin yaptıkları zulümleri anlatan bir bölümün kurulmasını istedik. Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan Bey ise bizlere "Böyle bir konuya değinmemizden dolayı memnuniyetini dile getirerek, bu konuda çalışmalar yapılacağını" söyledi. Bu da bizleri mutlu etti” ifadelerini kullandı.