X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ermenistan Milletvekili Aragats’tan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ermenistan Milletvekili Aragats’tan Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 10.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 23:53
ERMENİSTAN MİLLETVEKİLİ ARAGATS, İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI AKDAMAR ADASINI GEZDİ
Ermenistan Milletvekili Aragats’tan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Ermenistan Parlamentosu üyesi ve Gelişen Ermenistan Partisi (Bargavaç Hayatsa) Milletvekili Akhoyan Aragats, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya’yı ziyaret etti.
Bir dizi ziyaret için Van’a gelen Ermenistan Parlamentosu üyesi ve Gelişen Ermenistan Partisi (Bargavaç Hayatsa) Milletvekili Akhoyan Aragats, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya’yı ziyaret etti.. Van’a her geldiğinde belediyeyi ziyaret ettiğini ifade eden Aragats, Van’ı ve Van halkını çok sevdiğini söyledi. Eş Başkanları, 1-13 Ağustos tarihlerinde Ermenistan’da düzenlenecek olan olimpiyatlara davet eden Aragats, kendilerini Ermenistan’da ağırlamak istediklerini söyledi. Ermenistan halkının Van halkına karşı çok samimi duygular beslediğini belirten Aragats, ikili ilişkilerin çok samimi bir noktaya geldiğini ve iki kardeş halk olduklarını ifade etti.
Aragats’ın ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya ise, kendisine teşekkür etti.
Daha sonra Ermeni heyetiyle birlikte eş başkanlar, Akdamar adasına geçti. Burada eş başkanlar tarafından, Ermenistan heyetine Van kilimi hediye edildi.