Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 şiddetindeki anı kamerada!

’nın Pasifik Okyanusu kıyılarında 8 şiddetinde meydana geldi. Yaşanan depremde ilk belirlemelere göre 5 kişinin öldüğü bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırmalar İdaresi, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği 8 büyüklüğündeki in merkez üssünün Pijijiapan kasabasının 100 kilometre güneybatısında ve 35 kilometre derinlikte meydana geldiğini açıkladı.


Pasifik Uyarı Merkezi, Mexico, Guatemala, El Savador, Kosta Rika, Nikaragua, Panama, Honduras ve Ekvator için tsunami uyarısı yaptı. Depremin hissedildiği de binalar sarsılırken, insanlar sokaklara döküldü. Başkentte ise elektrik kesintileri yaşandı. Gece yarısı meydana gelen depremin bir dakikadan fazla sürdüğü belirtilirken, helikopterler ise şehir üzerinde spot lambalarıyla uçtu.


1985'de Meksiko City yakınlarında meydana gelen depremde binlerce kişi hayatını kaybetmişti. 1995 yılında da yine 8 Meksiko City'de 8 şiddetinde deprem meydana gelmişti. ABD kıyıları için tsunami uyarısı yapılmadığı belirtildi. kıyılarında dalgaların 3 metreye ulaşabileceği kaydedildi.
Sivil Savunma ve Merkezi, tsunaminin bölgeye 12 saat içinde ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
8 şiddetindeki deprem anı kamerada!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz