Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da saldırısı: En az 13 ölü

’ın başkenti Kabil’de sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen saldırısında en az 13 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı.

'ın başkenti Kabil'in Pul-e Charkhill bölgesinde uluslararası bir şirketin çalışanlarını taşıyan minibüsün yakınlarında saldırısı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini 23 kişinin de yaralandığını söyleyen polis, hayatını kaybedenlerin büyük bir çoğunluğunun Nepalli ve Filipinli olduğunu söyledi. Saldırıyı Taliban üstlendi.
Kabil Emniyet Müdürü Muhammed Rahimi, lojistik şirketine ait bir minibüsün çalışanları taşıdığı sırada saldırıya uğradığını ifade ederek, yaralılar arasında Nepal vatandaşlarının da olduğunu kaydetti. Rahimi, saldırının erken saatlerde gerçekleştirilmesi sonucu ölü ya da yaralılar arasında bölgede yaşayan vatandaşların olmadığını belirtti.
Görgü Tanığı Gül Paça, olay yeri yakınlarında bulunduğu sırada aracın patladığını ifade ederek, aracın içinden sadece 3 kişinin çıkabildiğini sözlerine ekledi. Olay yerinin kan revan içinde olduğunu bildiren Paça, daha sonra olay yerinden ayrıldığını söyledi.
Lalai isimli bir başka görgü tanığı ise, minibüsün içine giren bir intihar eylemcisinin kendini patlattığını söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Afganistan'da intihar saldırısı: En az 13 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz